به روز شده در: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۰
وزیر خارجه امریکا پس از صدور قطعنامه شورای امنیت در مورد خلع سلاح شیمیایی سوریه به دولت این کشور هشدار داد در صورت عدم پیروی از قطعنامه شورا مجازات خواهد شد.
کد خبر: ۳۸۵۲
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۹ - 28September 2013

هشدار شدیدالحن وزیر خارجه آمریکا به سوریه

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس به نقل از "خبرگزاری فرانسه"، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا بعد از صدور قطعنامه شورای امنیت در مورد خلع سلاح شیمیایی سوریه و تخریب تجهیزات شیمیایی آن متعاقب توافق با روسیه در مورد متن قطعنامه مزبور، به دولت سوریه هشدار داد در صورت عدم پیروی از تصمیم شورای امنیت با مجازات روبرو خواهد شد.

وزیر خارجه امریکا همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت توافق اعضای شورای امنیت در مورد متن قطعنامه تصویب شده بیان کرد با این قطعنامه می توان به یکی از قدم های مهم حل بحران سوریه یعنی خلع سلاح شیمیایی این کشور دست یافت.

گفتنی است پس از توافق امریکا و روسیه، شب گذشته اعضای شورای امنیت به اتفاق آرا قطعنامه ای در این شورا در مورد خلع سلاح سوریه و تخریب تجهیزات شیمیایی آن به تصویب رساندند. به موجب این قطعنامه در صورت عدم پیروی سوریه از تصمیم شورای امنیت، شورا می تواند با تصویب قطعنامه دیگری اقداماتی از جمله اقدام نظامی علیه سوریه اتخاذ کند.

شایان ذکر است جان کری در حالی دولت سوریه را تهدید به مجازات نموده است که پس از صدور قطعنامه در شورای امنیت، "بشار الجعفری" نماینده سوریه در سازمان ملل پایبندی و تعهد کامل دولت سوریه را به تصمیم شورای امنیت اعلام کرد و پیش از این نیز دولت سوریه موافقت خود را با توافقات امریکا و روسیه برای تخریب تسلیحات شیمایی سوریه نشان داده بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار