به روز شده در: ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸
امیر حیدری از برپایی بیمارستان ۲ هزار تخت خوابی در تهران خبر داد؛
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: توسعه مراکز تشخیصی و امدادی و همچنین ایجاد بیمارستان صحرایی به همراه نقاهتگاه، از جمله اقدامات نزاجا در رزمایش مقابله با «کرونا» است.
کد خبر: ۳۸۹۰۲۱
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹ - 23March 2020
توسعه مراکز تشخیصی و امدادی نیروی زمینی ارتش برای مقابله با «کرونا»به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در نشست قرارگاه پدافند زیستی ارتش که صبح امروز دوشنبه در ستاد ارتش برگزار شد، دربار اقدامات این نیرو برای مقابله با ویروس کرونا، اظهار داشت: بعد از فرمان فرماندهی معظم کل قوا برای تشکیل قرارگاه مقابله با کرونا در نیرو‌های مسلح فرمانده کل ارتش من را به عنوان فرمانده میدانی ارتش برای مقابله با این ویروس منصوب کردند؛ پس از آن نیز ما رزمایش لبیک یا خامنه‌ای را طراحی و اجرا کردیم.
 
وی افزود البته ارتش جمهوری اسلامی ایران از روز‌های آغازین شیوع ویروس کرونا در کشور در حال خدمت به مردم بودند، اما در پی صدور اوامر فرمانده معظم کل قوا، نیرو‌های مسلح قدرتمند کشورمان از جمله ارتش و نیروی زمینی محوری پای کار آمدند.
 
وی با بیان اینکه در نیرو‌های مسلح از جمله ارتش قابلیت‌های ویژه و منحصر به فردی در مواقع این چنینی وجود دارد، افزود: ما در تمام یگان‌های نزاجا واحد‌ها و ساختار‌های رفع آلودگی‌های خاص داریم و امروز در سراسر کشور مشغول کار هستند.
 
فرمانده نزاجا با بیان اینکه ما در اقصی‌نقاط کشور بیمارستان‌های تخصصی و فوق تخصصی گسترده داریم، تاکید کرد: نیروی زمینی ۲۸ بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی در خارج از تهران دارد که هر کدام از این بیمارستان‌ها، بیمارستان‌های سیار وابسته به خودشان نیز دارند و امروز مشغول کار هستند.
 
وی اظهار داشت: فرمانده کل قوا در پیام خود بر پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تحت یک رزمایش دفاع بیولوژیک که موجب افزایش اقتدار ملی شود تاکید داشتند؛ لذا با توجه به حکمی که فرماندهی کل ارتش به اینجانب دادند، رزمایش بزرگی در گستره ارتش جمهوری اسلامی ایران با رمز «یا علی ابن ابی طالب» تحت عنوان رزمایش لبیک یا امام خامنه‌ای ۹۸ شروع شد.
 
امیر حیدری با بیان اینکه هدف اصلی این رزمایش با یک روحیه تهاجمی، پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در کشور است، گفت: استان‌های هدف ما فعلا گیلان و قم است اما برنامه این رزمایش در یک گستره ملی و در ۲۱ استان در حال پایش مسافران و خدمت رسانی به مردم عزیزمان است.

وی با بیان اینکه تمام استان‌هایی که ارتش در آن‌ها حضور دارد قابلیت اجرای این رزمایش را دارند، بیان داشت: ما در  ورودی مراکز استان‌های هدف، پست‌های غربالگری ایجاد می‌کنیم تا کسانی که قصد ورود به استان را دارند ابتدا غربالگری شوند.

فرمانده نزاجا با بیان اینکه ضدعفونی کردن معابر عمومی و محل‌های تجمع عمومی از دیگر اقدامات ما در این رزمایش است، افزود: توسعه مراکز تشخیصی و امدادی و همچنین ایجاد بیمارستان صحرایی به همراه نقاهتگاه، از دیگر اقدامات نزاجا در رزمایش است.

وی گفت: هر استانداری در سراسر کشور نیاز به کمک نیروی زمینی ارتش برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را داشته باشد، ما در خدمت خواهیم بود.
 
بیمارستانی ۲ هزار تخت خوابی ظرف ۴۸ ساعت در تهران برپا می کنیم

امیر حیدری با اشاره به فرمان صبح امروز فرمانده کل ارتش برای برپایی بیمارستان ۲ هزار تخت خوابی در تهران گفت: در راستای اجرای فرامین فرماندهی معظم کل قوا و فرمانده محترم کل ارتش، بیمارستانی ۲ هزار تخت خوابی ظرف ۴۸ ساعت در تهران برپا می کنیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش، گفت: توانمندی در اجرای این ماموریت میزان آمادگی برای دفاع در برابر حمله بیولوژیک را نشان خواهد داد.

وی خاطرنشان کرد: دعوت می‌کنیم در ۴۸ ساعت آینده یعنی صبح روز چهارشنبه عزیزان در نقطه‌ای که مشخص می شود در تهران از این مجتمع بازدید کنند تا اگر لازم شد در تهران مورد استفاده قرار بگیرد.

فرمانده نزاجا خاطر نشان کرد: تغییراتی در بالگردهای هوانیروز ارتش انجام شده تا در صورت لزوم ضدعفونی کردن معابر به صورت هوایی انجام شود.

انتهای پیام/ 231
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها