به روز شده در: ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۶
نوبخت عنوان کرد؛
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به تخصیص ۱۴ میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی در سال گذشته گفت: بخشی از نیازهای وارداتی در سال جدید با تحقق سیاست جهش تولید در بخش‌های مختلف با اتکاء به ظرفیت‌های داخلی و مجموعه‌های دانش‌بنیان تامین خواهد شد.
کد خبر: ۳۸۹۳۰۰
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰ - 26March 2020

تامین نیازهای وارداتی با اتکاء به ظرفیت‌های دانش‌بنیانبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، محمدباقر نوبخت در سومین جلسه ستاد برنامه‌ریزی و راهبری جهش تولید که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، گفت: دستیابی به جهش مناسب برای تولید نیازمند استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان است که در این جلسه معاون محترم علمی و فناوری رئیس‌جمهور گزارشی از هشت برنامه تدوین شده در این حوزه در راستای تحقق سیاست جهش تولید ارائه کردند.

وی با بیان اینکه در این برنامه به ظرفیت‌های مختلف ۵ هزار شرکت دانش‌بنیان و ۶ هزار واحد استارت‌آپ اشاره شده است، تاکبد کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۹۸ تولیداتی به میزان ۱۲۰ هزار میلیارد تومان داشتند که همین موضوع سبب شده که بتوان برای تحقق جهش تولید روی ظرفیت این شرکت‌ها حساب ویژه‌ای باز کرد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه در این جلسه دو دستورالعمل برای استفاده از ظرفیت دستگاه‌های ملی و استانی در راستای تحقق جهش تولید ارائه شد، افزود: باید برای تولیدات افزوده شده از طریق سیاست‌های حمایتی، بازاری برای مصرف وجود داشته باشد در غیر این صورت کالا‌های تولیدی انبار خواهند شد و این سیاست کمک به ما نخواهد کرد.

نوبخت یادآور شد: بر همین اساس در جلسه آینده پروژه‌های پیشنهادی از منظر اقتصاد کلان و بازار مصرف بررسی خواهند شد تا اولویت‌بندی مناسبی نیز برای آن‌ها انجام شود.

انتهای پیام/ ۴۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار