به روز شده در: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۴
سازمان بسیج هنرمندان کشور با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت روز قدس، اعلام کرد: امسال، هر خانه‌ی ایرانی، منزلگاه توست؛ هر ایرانی، برادر تو؛ و خونخواه سرزمین مشترکمان، قدس. فریاد من را نیز، بشنو و باور کن...
کد خبر: ۳۹۷۷۸۱
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵ - 21May 2020

بیانیه‌ی سازمان بسیج هنرمندان به مناسبت روز قدسبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، این سازمان با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت روز قدس، اعلام کرد: امسال، هر خانه‌ی ایرانی، منزلگاه توست؛ هر ایرانی، برادر تو؛ و خونخواه سرزمین مشترکمان، قدس، 
فریاد من را نیز، بشنو و باور کن... متن بیانیه سازمان بسیج هنرمندان کشور به شرح زیر است:

سُبْحَانَ الَّذِی أَسْرَىٰ بِعَبْدِهِ لَیْلًا مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَى الَّذِی بَارَکْنَا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ مِنْ آیَاتِنَا ۚ إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ الْبَصِیرُ

صدای مسلسل و گلوله می‏آید و بوی خون و آتش.

عطر دل‏ انگیز زیتون، در فضا منتشر است؛ ولی صدای سفیر مرگ که می‏آید، در مشام انسان فقط بوی نفرت می‏پیچد و... دیگر هیچ. در گوشه گوشه‌ی این سرزمین، نهال مقاومت روییده، با ریشه‏‌هایی مقاوم.
فریاد کودکان حیفا را بشنو!

خشم و عصیان را در نگاه شیرخوارگان ببین!
اینک، دستانشان آشنای دیرین سنگ است.
من اگر چه دستم خالی‏ست، سینه‏‌ای دارم به فراخی دشت‏های سینا؛ پر از امید و آرزو؛ لبریز از فریاد و استقامت.
دست‏هایم را از دور، برای یاری‏ ات گشوده‏ ام.
ما مسلمانیم و متحد؛ بین ما فاصله‏ای نیست. فریادمان یکی است.
آی فلسطینی! کبوتران سپید را ببین؛ به مبارک باد این همه ایثار آمده‏ اند. چشم‏هایم را که می‏ بندم، مرز‌ها را درنوردیده‏ ام و کنار تواَم؛ هم‏رزم و هم‏سنگر تو.
فریادمان یکی است و خواسته‏ مان نیز.
ما از ازل، هم‏ پیمان بوده‏ ایم که جشن پیروزی بر شیطان را با هم برگزار کنیم.
فریاد اتحادم، گوش و دل استکبار را لرزانده است. از همین راه دور، عجز و ناتوانی‏ اش را به نظاره نشسته‏ ام. او خوب می‏داند که این پرچم سرخ، همیشه پابرجاست و روزی زیتون، طعم واقعی‏ اش را خواهد یافت.
من، ایران سرافرازم؛ برادر تو.

صدای من را از سرزمین عاشورائیان می‌شنوی.‌ای قدس؛‌ای مأمن رفیع پیامبران صلح و آزادی؛ میعادگاه مبارک عشق و حماسه و ایمان! نام تو با تمام دلم پیوند خورده است.

در سینه‏ ام که یاد تو می‏آید، عطر هزار بوته‌ی زیتون، شوق هزار پنجره پرواز، را به دست‏های خسته‏ ات هدیه می‏کنم.

عطش و مبارزه، میراث مردان مقدس است و ایثار و ایستادگی، جهیزیه دختران سپیدبخت بیت‏ المقدس.
وقتی مقاومت می‏کنی، نام تو، مثل زیباترین نوا، از نای بزرگان جهان آواز می‏شود.

نام تو، هم‏ ردیف خوبی‏هاست... و من، ایران سرفرازم؛ برادر مبارز تو؛ برادر بزرگی که پیش از تو، بر جنازه‌ی استکبار، آوای پیروزی سر داده است. دست‏هایت را به دست من بده تا گرمی دل و اندیشه‏ ام، برادری دین و اعتقاد ما را به تصویر بکشد.

صدای من را از ایران سرافراز می‌شنوی.
بگذار از ایران برایت بگویم تا، سینه‌ی پر از خشم اش را از استکبار و رژیم غاصب، برایت نشان دهد:
اینجا ایران است.
اینجا ایران است، با مردمانی مردآئین و با تاریخی سراسر عزت و افتخار؛ و این بیانیه، به منزله‌ی ادای دینی است از سوی مردمان غمخوار درد‌های بیکرانت، از سرزمین عاشورایی و مقاوم ایران اسلامی، برای سرو‌های پایداری ات‌ای سرزمین قرآنی قدس؛ و فرود آوردن سر تسلیمی است به عظمت و بلندای نام همیشه زیبایت‌ای قبله‌ی اول مسلمین.

ما، امسال نیز در کنار تو هستیم و، مرهم درد‌ها و بغض هایت؛ با تصاویر امام راحل عظیم الشانی که، آخرین جمعه‌ی ماه مبارک رمضان را، روز جهانی تو نامید تا دل هایمان، بیش از پیش در کنارت باشد؛ با یاد سردار پرآوازه‌ی سپاه مان که آن را قدس نامیده ایم. تا دشمن بداند که:
قدس شریف را آزاد خواهیم کرد تا دنیا بداند که، چه بر سر هر کوی برزنمان حاضر شویم و چه نه، این پیام همیشگی ماست:
ما بنای کفر اعداء را به آتش می‌کشیم
خیمه طغیان و بلوا را به آتش می‌کشیم
آن زمان بگذشت قشری حکم بر دنیا کند
ما غرور حکمفرما را به آتش می‌کشیم
برد موشک‌های ایرانی کم از سجیل نیست
با همان‌ها فوج اعداء را به آتش می‌کشیم
گر زیادی دشمن غاصب رجز خوانی کند

شهر تل آویو و حیفا را به آتش می‌کشیم‌ای فلسطین خواهد آمد موسم آزادی ات
ما به آهی خصم رسوا را به آتش می‌کشیم‌ای قدس، و‌ای فلسطین! من صدایت را می‌شنوم؛ و امسال نیز، با همان گام‌های پرطنین و استکبارستیزی ام، نام بلندت را بر تارک دلم حک خواهم نمود، تا دشمن مشترکمان بداند: نابودی از آن اوست و حق پیروز است. من، تا آخرین نفس، همراه تو، فریاد خواهم زد: مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و این فریاد، آرمان من است؛ چه برسر کوی و برزن فریاد برآورم، و چه در همچون سالی که پیش رو داریم، از درون خانه ام، فریاد برآورم. امسال، هر خانه‌ی ایرانی، منزلگاه توست؛ هر ایرانی، برادر تو؛ وخونخواه سرزمین مشترکمان، قدس. فریاد من را نیز، بشنو و باور کن...

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار