به روز شده در: ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۳
بنفشه خواه حرکت راه آهن در تولید آثار هنری در سال‌های گذشته و برگزاری مسابقه طراحی بنای یادبود شهدا و ایثارگران را اقدامی در جهت زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار دانست و هنرمندان را به استفاده از نوآوری در بیان آثاری با مفهوم ایثار توصیه کرد.
کد خبر: ۴۰۷۵۷۴
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۸ - 26July 2020

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «رضا بنفشه خواه» بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون حس به مجموعه راه آهن را یک حس قدیمی همراه با نوستالژی توصیف کرد و اظهار داشت: فضای راه آهن، آدم را یاد گذشته ها و خاطرات دور می اندازد که در سفرهای طولانی تجربه کردم. البته سال ها قبل نیز توفیق حضور در تله فیلمی در لوکیشن راه آهن را داشتم که به شخصه تجربه خوبی بود.

وی حرکت راه آهن در تولید آثار هنری در سال های گذشته و برگزاری مسابقه طراحی بنای یادبود شهدا و ایثارگران را اقداماتی مثبت توصیف کرد و ادامه داد: فرهنگ ایثار چیزی نیست که فقط محدود به دوران 8 سال جنگ تحمیلی ایران شود بلکه نمونه های آن را می توان در بحران های طبیعی، اجتماعی و حتی در حال حاضر و شرایط کرونایی جامعه که تیم پزشکان و پرستاران کشور با تمام وجود در خدمت کمک به مردم هستند نیز مشاهده کرد.

وی که تجربه حضور در سه فیلم با عنوان «تا مرز دیدار»، «شب دهم» و «روزنه» را در حوزه دفاع مقدس دارد، نوع پرداخت به موضوع شهدا و دفاع مقدس را در کارهای هنری نیازمند رویکردهایی جدید دانست و اظهار کرد: از آن ایام سال های زیادی می گذرد و نیاز داریم که رشادت و ایثارگری افرادی که 8 سال در خدمت دفاع کشور بودند را زنده نگه داریم و برای نسل جوانی که از آن ایام چیزی به خاطر ندارند تولید محتوا کنیم و چه آثاری بهتر از کار هنری که بتواند در نسل جدیدی اثر بگذارد. البته باید در نظر داشت که در انتخاب روش های ارتباطی و نوع ساخت تولید محتوای فرهنگی و هنری باید به روز و مطابق با نوع نگاه فعلی جامعه باشیم چون کارهایی که در دهه های قبل انجام می شد الان ارتباط لازم را با مخاطب برقرار نمی کند.

بازیگر فیلم «مدرسه پیرمردها» افزود: به نظرم مردم کشورمان از نظر مهربانی، از خودگذشتگی و کمک به هم نوعان همیشه بسیار خوب ظاهر می شوند. یک زمان در دفاع از کشور بود، یک زمان در زلزله و سیل و الان هم در قالب کمک به مردم نیازمند برای تهیه اقلام بهداشتی در جهت مبارزه با بیماری کرونا. حتی در شرایط بد اقتصادی که بسیاری از مردم جامعه با آن روبرو هستند نیز این روحیه ایثار را با کمک های اندک به هم نوعان خود می بینیم که جای تقدیر دارد.

بنفشه خواه، برگزاری هر جشنواره فرهنگی و هنری را باعث ترغیب و تشویق فعالان آن حوزه دانست و گفت: هر جشنواره ای اثر بخشی خاص خود را دارد اما این که چطور به آنها نگاه شود، مهم است. ممکن است جشنواره ای فقط تعداد محدودی از افراد را در بر بگیرد و به نگاه خاصی منجر شود که باز در حد خود تأثیر گذار بوده است.این که اثری در جشنواره ای پذیرفته می شود و به نمایش در می آید، کمک می کند تا هنرمند هر چه بهتر دیده شود و به آیندۀ کاری خود امیدوارتر شود.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها