به روز شده در: ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۸
24 ویژه برنامه و 1395 دقیقه تولید مرکز بسیج صداوسیما به مناسبت هفته دفاع مقدس است.
کد خبر: ۴۱۵۷۷۲
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲ - 13September 2020

ویژه برنامه های مرکز بسیج صداوسیما در هفته دفاع مقدسبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، مرکز بسیج صداوسیما به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، ضمن نیازسنجی از مخاطبین و با رویکردی متنوع تولید برنامه‌هایی را ذیل پنج گروه رسانه‌ای خود در دستور کار خود قرار داده که به تفکیک موضوعات شامل 105 قسمت بوده و به این شرح است:

برنامه‌های تلویزیونی:

چاپ اول: برنامه صبحگاهی تلویزیونی «چاپ اول» به کارگردانی مهدیار عقابی و تهیه‌کنندگی احسان فروغی و سید مهدی حسینی با رویکردی نو و خلاقانه از ساعت هفت تا ۹ صبح از شبکه خبر، در معرض دید مخاطبان قرار خواهد گرفت.

ویژه برنامه مهمات: این مجله تصویری سعی دارد با نگاهی پدیدارشناسانه به دفاع مقدس مردم ایران از نظرگاه نسل چهارم انقلاب و با رویکردی تحلیلی به مهمترین نبرد تاریخ معاصر ایران بپردازد و از جنبه‌های گوناگون سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی حقیقت و واقعیت دفاع مقدس را تشریح کند. "مهمات" در هفته دفاع مقدس از شبکه یک سیما به روی آنتن خواهد رفت.

سرچشمه: فصل دوم برنامه تلویزیونی «سرچشمه» نیز در هفته دفاع مقدس با تغییرات جدید، روی آنتن شبکه پنج سیما می‎رود. این برنامه که به موضوعات تاریخی دهه شصت می‌پردازد، علاوه بر شبکه ۵ سیما از دو شبکه چهار و خبر، بازپخش خواهد شد.
از شما چه پنهون: برنامه‌ای به تهیه کنندگی حمید مراوندی و محمدرضا رضائیان است که روایت‌های کوتاه و کمتر شنیده شده درباره دفاع مقدس با خط مضمونی حماسه آفرینی است. این مجموعه قصد دارد محور‌های گفتمانی دفاع مقدس را به صورت مختصر و جذاب روایت کند.

نماهنگ ها:

«پیش ستاره ها»، «تا ابد ایران بمونه»، «حراج عشق» عناوین سه نماهنگ تولید شده در مرکز بسیج صداوسیما می‌باشند که با محوریت سبک زندگی شهدا و تمرکز بر ارزش‌های والای دفاع مقدس در هفته دفاع مقدس از شبکه‌های سراسری پخش می‌شود.

مستندها:

شهیدانه زیستن: این مجموعه با ساختار نمایشی و محتوای مستند بر اساس برشی کوتاه (حدود ۵ دقیقه) از زندگی شهدا که نشان دهنده لحظه‌ای کوتاه از روش و سبک زندگی این بزرگواران بوده، طراحی شده است. این اثر کوتاه مستند داستانی برشی کوتاه از زندگی یک قهرمان را برای ما روایت می‌کند که امروز نیز برای ما پیش می‌آید و بخشی از زیست شهیدانه را برای مخاطب قابل تجربه می‌کند.

ما همه: روایت‌هایی از کمک‌های گروه‌های جهادی و ... در حوزه‌های مختلف مرتبط با کرونا است که در هفته دفاع مقدس از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

یادآوری:

عبیر: به کارگردانی سیدحامد هاشمی که اتفاقات اجتماعی فرهنگی ناشی از جنگ سوریه را مورد واکاوی قرار می‌دهد.

موشن گرافی ها:

همچنین مرکز بسیج صداوسیما به جهت جذابیت قالب موشن گرافی برای مخاطبین در ۷ اثر کوتاه «ره بر»، «امام مردم»، «هابیل»، «سبک زندگی شهدا»، «سیزده ساله ها»، «پوستر موشن چهل سالگی دفاع مقدس»، «خطبه قیام» در این قالب پررنگ ظاهر شده و این ۷ اثر در هفته دفاع مقدس از تمامی شبکه‌های سراسری در معرض دید مخاطبین قرار خواهد گرفت.

سریال و تیزر داستانی:

«تله فیلم اینجا خانه من است»: به روز‌های ابتدایی دفاع مقدس توجه دارد و از نگاه یک کودک عراقی فیلم روایت می‌شود. در این فیلم داستان ورود نیرو‌های بعثی به خرمشهر و مقاومت نیرو‌های مردمی، نظامی و انتظامی در برابر نیرو‌های مهاجم را روایت می‌کند.

تیزر سینمایی:

تیزر‌های کوتاه داستانی «پوتین قرمزها»، «قایق»، «جای خالی»، «چشم روشنی» نیز سه عنوان کار کوتاه داستانی می‌باشند که از شبکه‌های سراسری به روی آنتن خواهد رفت.

اثر تولیدی «یک تکه از ماه» که برش‌های جذاب از سبک زندگی شهدا را در قالب نقاشی دیجیتال بازنمایی می‌کند از تولیدات مرکز بسیج می‌باشد که علاوه بر پخش در شبکه‌های سیما به صورت گسترده در فضای مجازی منتشر خواهد شد.

تامین و پخش برنامه‌های «شب‌های پرستاره» که به روایتگری حاج حسین یکتا در قطعه 26 گلزار شهدا بهشت زهرا (س) می‌پردازد از شبکه سه سیما و افق؛ و پوشش نمایشگاه «چهل سالگی دفاع مقدس» که از شبکه‌های یک، سه و پنج سیما پخش می‌شوند، از فعالیت‌های دیگر تولیدی مرکز بسیج صداوسیما هستند.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها