به روز شده در: ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۷
رئیس سازمان حج عنوان کرد؛
علی‌رضا رشیدیان از بررسی راهکارهای جدید برای اعزام زائران به اعتاب مقدسه با درنظر گرفتن شرایطی که شیوع ویروس کرونا ایجاد کرده است، خبر داد.
کد خبر: ۴۲۱۴۱۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۳ - 12October 2020

بررسی راهکارهای جدید برای اعزام زائر به اعتاب مقدسهبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، در نشست امروز شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که به ریاست حجت‌الاسلام سید عبدالفتاح نواب تشکیل شد، علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج اظهار داشت: در شرایط کنونی از روش‌های قبلی برای اعزام زائر به سوریه و عراق نمی‌توان استفاده کرد و باید با بهره‌گیری از ظرفیت دفاتر کارگزاری و بخش غیردولتی بسترهای زیارتی برای جذب و اعزام زائر فراهم شود.

وی همچنین لزوم توجه به مسائل مالی و نظارت‌های فرهنگی را یادآور شد و بر ایجاد تنوع دربسته‌های زیارتی و انعطاف بیشتر در ارائه خدمات به زائران تاکید کرد.

در ادامه این جلسه، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز از دست‌اندرکاران دو حوزه اعزام زائران به عراق و سوریه خواست در نشست‌های کارگروه های تخصصی با حضور نماینده فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری راهکارهای پیشنهاد شده را بررسی و طرح جدیدی متناسب با شرایط کنونی به این شورا ارائه کنند تا پیگیری و هماهنگی لازم با دستگاه‌های مسئول صورت گیرد.

حجت‌الاسلام نواب افزود: در نشست‌های تخصصی به نظرات کارشناسان وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا توجه و پاسخگویی به نیاز معنوی مردم نیز مدنظر قرار گیرد.

در این جلسه حجت الاسلام صحبت الله رحمانی معاون عتبات سازمان حج و زیارت از روند اعزام‌ها به سوریه و عراق در سال گذشته گزارشی ارائه کرد و با بیان نقش شرکت شمسا در اعزام زائران به اعتاب مقدسه گفت: سازمان حج و زیارت برای ایجاد تحول در اعزام زائران و بروز رسانی در فعالیت‌ها و برنامه‌های شمسا که بازوی اجرایی دراعزام ها محسوب می‌شود، بررسی راهکارهای مختلف در کارگروه های تخصصی را در برنامه خود قرار داده است.

دراین جلسه، همچنین محمدحسین خوشنویس و محمد آزاد معاونین توسعه مدیریت و منابع بعثه و سازمان حج و زیارت از سامانه نظام پیشنهادها که اخیراً در بعثه راه‌اندازی شده است و همچنین اقدامات انجام شده برای ساخت یادمان شهدای مکه و منا در محوطه سازمان حج جداگانه گزارش دادند و نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بر لزوم انعکاس پیشنهادهای ارائه شده به واحدهای مربوطه و توجه به نظرات کارشناسان معماری و فنی در طراحی و اجرای سازه مورد نظر تاکید کرد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها