به روز شده در: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۴
قالیباف در نطق پیش از دستور:
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز جوانان بسیجی در همه عرصه‌ها توانسته‌اند بار زیادی را از روی دوش حاکمیت بردارند.
کد خبر: ۴۲۷۶۱۴
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۵ - 22November 2020

جوانان بسیجی بارهای زیادی را از روی دوش کشور برداشتندبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور با اشاره به هفته بسیج، اظهار داشت: هفته بسیج را به تمامی مردم ایران به ویژه مجاهدان و فعالان عرصه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، علمی، دانشجویی  و دانش آموزی در مجموعه بسیج مستضعفان تبریک عرض می کنم.

وی افزود: شجره طیبه بسیج در این سال‌ها بر مبنای آرمان انقلاب اسلامی، خدمات بی نظیری در پیشبرد اهداف انقلاب و خدمت به انقلاب اسلامی کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امام(ره)  بسیج را از میان مردم کوچه و پس کوچه های دورترین شهرها و روستاهای کشور پدید آورده اند و بسیج چشمه جوشان انقلاب اسلامی بود و نشان داد که چگونه انقلاب اسلامی با تکیه به مردم و با استفاده از ظرفیت همه مردم به خصوص مستضعفان و پابرهنگان و محرومان می تواند تهدیدهای مختلف را علیه مردم را خنثی کند، محرومیت زدایی وسیع سال‌های پس از انقلاب را حل و فصل کند و بر آن فائق آید.

قالیباف خاطرنشان کرد: امروز جوانان انقلابی، متخصص، متعهد، خوش فکر و خلاق در بسیج توانسته اند در همه عرصه های فرهنگی، اجتماعی، دانش بنیان، فضای مجازی و جهادی بارهای زیادی را از روی دوش حاکمیت بردارند و در فعالیت های اخیر خود به شکل منسجم و تشکیلاتی با ایجاد هسته های مسئله محور ظرفیت های مردمی را در مسیری جدید برای حل مسائل مردم قرار داده اند.

وی با بیان اینکه این حرکت ان شاءالله آغازگر فعالیتی است که در آن جوانان سراسر کشور حل معضل ریشه دار سوء مدیریت و انفعال مدیریتی را هدف قرار خواهند داد، گفت: مشکلات کشور پیچیده است و برای حل آنها باید به ریشه مشکلات نظیر نظام بوروکراسی، سوءمدیریت، فقر و تبعیض پرداخت اما این نباید باعث شود که از پیگیری مشکلات روزمره مردم بازبمانیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما در مجلس شورای اسلامی هر دو رویکرد را مدنظر قرار دادیم و برای حل مسائل ریشه ای به اصلاح ساختار بودجه، اصلاح نظام بانکی، طرح شفافیت و رفع قوانین زائد پرداختیم و در مشکلات روزمره نیز مسائلی از قبیل بورس، مسکن و نظارت بر اجرای پروژه های نیمه تمام را در دستور کار قرار دادیم.

قالیباف افزود: در این مقطع هم با توجه به گرانی ها، شرایط کرونا و سایر مشکلات به دنبال طرح معیشت بودیم که برخی در کشور به دنبال برچسب سیاسی زدن به این قانون هستند اما این واقعیت امروز جامعه ما است که به دلیل انبوهی از ناکارآمدی ها به این وضع رسیدهایم و باید برای مشکلات روزمره مردم، راه حل داشته باشیم.

وی گفت: خوشحالیم که دولت هم بعد از مدتی به همین نتیجه رسید و امیدواریم با استفاده از فرصت قانون حمایت معیشتی از مردم، به کمک مردم بیاید. جلب اهتمام دولت به مسئله کمک معیشتی به مردم هرچند دیرهنگام اما نشانه خوبی است و مجلس از آن استقبال می کند و مهم نیست این طرح به نام چه کسی قرار است به انجام برسد بلکه مهم این است که این طرح هر چه زودتر اجرایی شود و باید با اجرای سریع و دقیق این قانون، تأخیرهای چندماهه در حمایت معیشتی از مردم را جبران کنیم.

قالیباف با بیان اینکه یکی از ملزومات اساسی قرنطینه، افزایش تعداد تست های رایگان و یا با قیمت های کنترل شده به خصوص در مناطق قرمز است، افزود: توجه ویژه به مشکلات شغلی مجاهدان عرصه سلامت و کادر درمان و همچنین تخصیص همه گیر و بدون استثنای هزینه های تخصیص یافته برای پرداخت مطالبات کادر درمان و تأمین تجهیزات لازم برای این عزیزان به طور ویژه مدنظر دستگاه های اجرایی باید قرار گیرد.

وی در خاتمه عنوان کرد: تأکید بر این نکته ضروری است که به منظور جلب اعتماد عمومی و تأمین امنیت روانی جامعه، باید همه دست اندرکاران کشور برای مقابله با ویروس کرونا هماهنگ و بدون کوچکترین اختلافی در اجرای سیاست ها، حرکت کنند.

انتهای پیام/102

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار