به روز شده در: ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۰
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی:
کریمی گفت: در آستانه هفته درختکاری طرح «نهال هم‌عهدی با شهدا» در اراک اجرا شد و ۶۲۰۰ نهال به یاد شهدای استان مرکزی غرس شد.
کد خبر: ۴۴۶۰۳۳
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۳ - 04March 2021

طرح «نهال هم‌عهدی با شهدا» در اراک اجرا شد/۶۲۰۰ نهال به یاد شهدای استان مرکزی غرس شد

به گزارش دفاع‌پرس از استان مرکزی، سرهنگ پاسدار «غلامرضا کریمی» مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در حاشیه اجرای طرح «نهال هم‌عهدی با شهدا» در مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان مرکزی اظهار داشت: کاشت درخت یکی از سنت‌های نیکو و اقدامات موثر است که علاوه بر اینکه از توصیه‌های دینی و فرهنگی است در ابعاد گوناگون می‌تواند بسیار آثار و برکات زیادی برای مردم و جامعه داشته باشد.

کریمی گفت: خوشبختانه به برکت فرهنگ دینی و انقلابی کاشت نهال به یاد شهدا از چندین سال گذشته در حال انجام است که می تواند در راستای گرامیداشت یاد شهدا و زنده نگه داشتن نام بزرگ مردان ایران زمین و افتخار آفرینان بسیار موثر باشد.

وی ادامه داد: از سال گذشته نهضت درخت کاری با یاد و نیت شهدا به برکت برگزاری کنگره شهدای استان شروع شد که در طی چندین مرحله در سطح استان ۶۲۰۰ نهال کاشته شد و همه دستگاه ها و گروه های مردمی برای انجام این اقدام نیکو پای کار آمدند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: در سال گذشته به خوبی شاهد استقبال بی نظیر مردم از نهضت درختکاری به یاد شهدا بودیم که حتی برخی از خانواده ها در خانه ها ، باغ ها و زمین های کشاورزی خود این اقدام را انجام دادند که همه اینها به برکت فرهنگ دینی و انقلابی است.

وی ادامه داد: امسال با توجه به قرار گرفتن در چهلمین سالگرد دفاع مقدس استان مرکزی برنامه ها و اقدامات خوبی در حوزه ها و عرصه های مختلف انجام و عملیاتی شد که امروز در آستانه هفته درختکاری کاشت نهضت نهال کاری در دستور کار ستاد گرامیداشت چهل سالگی قرار گرفته است.

کریمی اظهار کرد: یکی از طرح های در این راستا طرح "نهال هم عهدی با شهدا" است که به مناسبت روز درختکاری و در قالب برنامه های ستاد چهل سالگی دفاع مقدس استان در مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان مرکزی اجرا شد. 

وی افزود: این طرح به طور متمرکز در سطح استان به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در استان مرکزی و در ادامه نهضت کاشت نهال توسط کنگره شهدای استان مرکزی انجام می شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: در اراک با توجه به وجود موزه دفاع مقدس ۴۰ نهال در این مرکز فرهنگی با حضور خانواده معظم شهدا، استاندار محترم مرکزی و مسئولین به شکل محدود برگزار شد که در سایر شهرستان ها مکان هایی پیش بینی شده و این طرح انجام می شوند.

کریمی ادامه داد:خوشبختانه در راستای نهضت درختکاری تاکنون گروه های جهادی و مردمی زیادی در سطح استان اعلام آمادگی کرده اند که فعالیت های درختکاری خود را با نام و نیت شهدا انجام می دهند که عمده فعالیت آنها در مناطق روستایی و کم برخوردار بود و این اقدام اگر به یک فرهنگ قالب تبدیل شود قطعا آثار و برکات بسیار فراوانی خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: امروز برای شناساندن فرهنگ دفاع مقدس و معرفی شهدا به عنوان الگوهایی برتر به نسل جوان و نوجوان نیازمند ابتکار عمل هستیم که باید از همه ظرفیت ها برای فعال سازی استعدادها به کارگیری کنیم و کاشت نهال به نام و نیت شهدا قطعا اقدامی همراه با ابتکار عمل است که فواید بسیار زیادی خواهد داشت.

انتهای پیام /

برچسب ها: بسیج ، درخت ، نهال ، شهید ، شهدا ، شهادت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار