به روز شده در: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۰
خطیب‎زاده با انتشار پیامی در فضای مجازی درباره سند ۲۵ ساله ایران و چین توضیحاتی را ارائه داد.
کد خبر: ۴۵۰۲۸۹
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۱ - 07April 2021

برنامه همکاری جامع ایران و چین به روایت سخنگوی وزارت امور خارجهبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، سعید خطیب‌زاده با انتشار پست اینستاگرامی در خصوص سند ۲۵ ساله ایران و چین، نوشت:

چین به عنوان قدرتی بزرگ با اقتصادی در طرازِ یک جهانی، با کشور‌های مختلف جهان از آمریکا و اروپا گرفته تا کشور‌های عرب خلیج فارس، آسیای مرکزی، خاورمیانه و آسیای دور تفاهم‌نامه‌های جامع همکاری و همچنین قرارداد‌های بزرگ تجاری منعقد کرده و می‌کند.

برای ایران نیز روابط راهبردی با چین از اصالت و اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده‌ است. کما اینکه برای چین نیز توسعه روابط با ایران به سطح مشارکت راهبردی اولویتی بود که در سفر رئیس جمهور چین به ایران محقق شد.

طبیعتا ایران به عنوان یک کنشگر جریان‌ساز در روابط بین الملل نمی‌تواند در ترسیم برنامه‌های توسعه‌ای خود تسلیم فشار‌های برآمده از تحریم‌های ظالمانه آمریکا باشد و از هر فرصتی برای پیشبرد سیاست‌های خود بهره می‌برد.

پیداست که تلاش ما در این مسیر برای آنان که خواستار تسلیم و یا انزوای ایران هستند، ناخوشایند بوده و لذا سراسیمه تحریف و تبلیغ سوء علیه چنین تفاهم‎نامه‌هایی را در دستور کارشان قرار می‌دهند، کما اینکه در این مورد نیز دیدیم.

برنامه همکاری جامع ایران و‌ چین، نقشه راهی برای همکاری‌هایی خواهد بود که اگر وارد فاز عملی شده و بویژه تبدیل به قرارداد‌های اقتصادی میان فعالان بخش‌های مختلف دو کشور شود، مردم و ایران عزیز را از ثمرات خود بهره‌مند خواهد کرد.

ویدئوی کوتاه آماده شده، نگاه کوتاهی است به آنچه که در تفاهم منعقده هست و شاید مهمتر، آنچه در آن نیست.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها