به روز شده در: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۳
یادداشت/ احمد امیرآبادی‌فراهانی
دوران دفاع مقدس نه تنها بخشی از تاریخ این کشور است، بلکه به عنوان بخشی از هویت ملی ما نیز محسوب می‌شود؛ در واقع دفاع مقدس تجلی نقش‌آفرینی جوانان در دوران نبرد حق علیه باطل بود.
کد خبر: ۴۵۱۲۴۲
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۳:۵۲ - 15April 2021

گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس ـ «احمد امیرآبادی‌فراهانی» عضو هیات رئیسه و نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی؛ استفاده از فضای مجازی در ترویج فرهنگ جهاد و شهادت بسیار حائز اهمیت است؛ در حقیقت نمی‌توان نقش این بستر را در معرفی شخصیت و زندگی ساده شهیدان به عموم جامعه انکار کرد؛ جوانان انقلابی و کاربرانی که دغدغه زنده نگه داشتن فرهنگ و آموزه‌های دفاع مقدس را دارند باید بدانند که فضای مجازی بیشترین تاثیر را در گسترش فرهنگ ایثار، شهامت و شهادت دارد.

باید بپذیریم که حفظ ارزش و آرمان‌های انقلاب اسلامی و دوران هشت سال جنگ تحمیلی از وظایف و در حقیقت رسالت بزرگ و خطیر مسوولان و مردم است؛ وظیفه‌ای که متاسفانه به خوبی به آن عمل نشده و باید بگوییم مورد غفلت برخی مسوولان نیز قرار گرفته است.

امروز تمام نهاد‌ها و دستگاه‌های اجرایی کشور نقش قابل تامل و بسزایی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارند؛ به عنوان مثال نقش معاونت فرهنگی وزارت خارجه در ترویج فرهنگ جهاد و شهادت بی‌بدیل است؛ به این معنا که سفرا و رایزن‌های فرهنگی کشورمان کُتبی از سیره‌های زندگی شهیدان و ایثارگران را تهیه و در فضای مجازی کشور‌های خارجی مطرح کنند، این موضوع برای مردمی که با آن‌ها در ارتباط هستند از ضرورت بالایی برخوردار است.

دوران دفاع مقدس نه تنها بخشی از تاریخ این کشور است، بلکه به عنوان بخشی از هویت ملی ما نیز محسوب می‌شود. وزارت آموزش و پرورش با استفاده از فناوری‌ها و ابزار‌های نوین باید فرهنگ دفاع مقدس و جهاد و شهادت را نسل به نسل منتقل کند. باید یاد بگیریم که از ابزار‌ها در این زمینه استفاده کنیم؛ چراکه دفاع مقدس تجلی نقش‌آفرینی رزمندگان و شهدا در دوران نبرد حق علیه باطل بود.

آنچه که موجب پیروزی رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس شد، همین ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بود؛ ما با کمک گفتمان ایثار و شهادت در مقابل زورگویان ایستادگی کردیم و اگر فرهنگ جهاد و شهادت نبود ما نمی‌توانستیم در مقابل زورگویان بایستیم.

نباید موضوع جهاد و شهادت مورد غفلت قرار بگیرد چراکه مسئله ایثار، جهاد و شهادت و دفاع مقدس عزت ملی ما و سربلندی ایران اسلامی است.

زمینه فرهنگ شهادت و ایثار باید در کشور گسترده‌تر شود؛ ضروری است به اصولی که در ابتدای انقلاب مطرح بود پایبند بمانیم و به خود یادآوری کنیم که امروز این امنیت، یکپارچگی و تمامیت ارضی را مدیون رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های شهدا و جانبازان هستیم.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار