به روز شده در: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۵
ظریف خطاب به راب:
وزیر امور خارجه با اشاره به تماس تلفنی با همتای انگلیسی عنوان کرد: در این گفتگو خاطرنشان کردم که آمریکا باید به طور کامل به تعهداتش بازگشته و از تلاش برای استفاده از جنگ اقتصادی علیه ایران به عنوان اهرم مذاکراتی دست بردارد.
کد خبر: ۴۶۰۵۰۳
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۹ - 04June 2021

آمریکا از جنگ اقتصادی به عنوان اهرم مذاکراتی دست برداردبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (جمعه) در توئیتی از گفت‌وگوی تلفنی با همتای انگلیسی خبر داد و نوشت: در تماس تلفنی با «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس در خصوص لزوم از سرگیری پایبندی کامل به برجام توافق کردیم.

ظریف اضافه کرد: در این گفتگو خاطر نشان کردم که ایالات متحده باید به طور کامل به تعهداتش بازگشته و از تلاش برای استفاده از جنگ اقتصادی علیه ایران به عنوان اهرم مذاکراتی دست بردارد.

وی افزود: همچنین در خصوص موضوعات دوجانبه و کنسولی گفتگو کردیم.

ایران و گروه ۱+۴ دور جدید مذاکرات خود به منظور احیای برجام را از فروردین ماه سال جاری آغاز کردند و دور پنجم آن از چهارم تا ۱۲ خرداد ماه به طول انجامید و مقرر شد هیأت‌ها برای تنفس و رایزنی‌های بیشتر به پایتخت هایشان بازگشته و هفته آینده دوباره گفتگو‌ها را از سر بگیرند.

«دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس که اخیرا به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده بود، در صفحه توئیتر خود نوشته بود: «در دیدار خود با گابی اشکنازی بر تعهد به راه‌حل دو دولتی، اهمیت یک توافق هسته‌ای قوی‌تر با ایران و تعهد خود به امنیت اسرائیل تأکید کردم» این اظهارات واکنش سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران را به همراه داشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه در توئیتی خطاب به وزرای خارجه آمریکا و انگلیس و تلاش آن‌ها برای جلب رضایت رژیم صهیونیستی نوشت: به جای بی اعتبار کردن خودتان بر احیای برجام تمرکز کنید.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها