به روز شده در: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۶
سردار هادیانفر گفت: طرح ویژه ترخیص وسایل نقلیه توقیفی از فردا به مدت دو ماه اجرایی می‌شود و مردم می‌توانند از طریق یک هزار و ۲۰۰ دفتر پلیس +۱۰ اقدامات لازم در این خصوص را انجام دهند.
کد خبر: ۴۶۰۷۷۰
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۰ - 07June 2021

به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در ارتباط با طرح ویژه ترخیص وسایل نقلیه توقیفی (خودرو‌ها) اظهار داشت: پلیس راهور ناجا بیشترین ارتباط را با مردم دارد به طوری که سالانه ۳۲ میلیون خدمت را به مردم عزیز ایران اسلامی ارائه می‌دهد، از این رو بنا به تدابیر فرمانده ناجا در راستای افزایش رضایتمندی مردم و ارائه خدمات، تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه طی دو سال اخیر اقدامات و خدمات گسترده‌ای به مردم ارائه شده است، عنوان کرد: طرح تقسیط جریمه‌های رانندگی (برای اولین بار در کشور) نوبت دهی اینترنتی، طرح کاهش مراجعان به پلیس راهور، سیستمی کردن توقیف و رفع توقیف قضائی، ترخیص موتور سیکلت‌های رسوبی (تحویل ۲۸۰ هزار دستگاه به مالکان) و ... از جمله این اقدامات است.

رئیس پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی و تورم، وسایل نقلیه در حال حاضر وسیله امرار معاش و استفاده مالکان است از این رو با دستور فرمانده ناجا، هیئت رئیسه و کمیسیون قرارگاه کاهش به ما ابلاغ کردند که تسهیلاتی به وجود بیاوریم تا بتوانیم خودرو‌ها و موتور سیکلت‌ها را تحویل مالکان بدهیم که بحمدالله برای بخش زیادی از موتورسیکلت‌ها اجرایی شد و از فردا در این طرح ویژه آزادسازی و ترخیص خودرو‌های رسوبی در پارکینگ‌ها را اجرایی خواهیم کرد و امیدواریم در این فرصت پیش آمده مالکان نسبت به ترخیص خودرو‌های خود در یکهزارو ۲۱۳ پارکینگ سراسر کشور اقدام کنند.

سردار هادیانفر با بیان اینکه حدود ۲۲۶ هزار دستگاه خودروی توقیف شده در پارکینگ‌هاست، تصریح کرد: متوسط زمان توقیف خودرو‌ها دو و نیم سال است؛ این طرح از فردا به مدت دو ماه اجرایی می‌شود و مردم نیز می‌توانند به یک هزار و ۲۰۰ دفتر پلیس +۱۰ مراجعه کنند.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه طرح ویژه ترخیص وسایل نقلیه توقیفی به مناسبت حماسه یوم الله ۱۵ خرداد در کشور اجرایی می‌شود، عنوان کرد: آنچه که به عنوان تسهیلات ویژه در نظر گرفته شده این است که جرایمی که خودرو‌ها داشتند اگر مربوط به سال ۹۹ به قبل بوده به اصل خود برگشته است؛ تقسیط جرایم، برای کسانی که جریمه دارند تا یک سال به صورت قسطی پرداخت کنند و نرخ مصوب ۱۳۹۴ در سراسر کشور جاری خواهد بود و متوسط جریمه براساس این سال یعنی ۲ هزار تومان هزینه پارکینگ دریافت می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه هیچ الزامی برای پرداخت عوارض شهرداری نگذاشتیم و عوارض آزاد راهی را هم برای این خودرو‌ها حذف کرده ایم، خاطرنشان کرد: حتما مالک و وکیل قانونی به مراکز پلیس +۱۰ مراجعه کنند، در کمترین زمان این کار انجام می‌شود و بعد از پرداخت هزینه پارکینگ توسط همکاران بدون نیاز به حضور مردم درخواست را بررسی می‌کنند و بعد از تایید توسط پلیس +۱۰ قبضی صادر می‌شود که با آن می‌توانند به پارکینگ مراجعه کنند.

فعلا برای ترخیص معاینه فنی نیاز نیست

سردار هادیان فر گفت: سن فرسودگی معیار عمل برای ما بوده و آنچه که تکلیف قانون است، عمر خودرو‌های شخصی زیر ۲۰ سال و خودرو‌های عمومی و دولتی زیر ۱۵ سال باید باشد و برای ترخیص هم فعلا به معاینه فنی نیاز نیست.

رئیس پلیس راهور ناجا تاکید کرد: مالکان وسیله نقلیه حتما قبض به همراه داشته باشند و اگر ندارند مدارک خودرو از جمله سند و مدارک احراز هویتشان را حتما به همراه داشته باشند.

بیشترین توقیف‌ها مربوط به تهران، کرمان، البرز، فارس و خراسان رضوی است

سردار هادیانفر با بیان اینکه بیشترین توقیف‌ها مربوط به تهران، کرمان، البرز، فارس و خراسان رضوی است، عنوان کرد: از این ۲۲۶ هزار خودرو، ۴۰ درصد مربوط به حوزه انتظامی بوده است و عمده کسانی که در حوزه انتظامی هستند، نیازمند دستور مقام قضائی هستند و ۶۰ درصد نیز مربوط به تخلفات راهوری است؛ ضمن اینکه پیش بینی ما این است که امکان ترخیص ۵۰ درصد از این خودرو‌ها وجود دارد.

انتهای پیام/ ۳۵۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار