به روز شده در: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۸
سخنگوی بهداشت و درمان وزارت دفاع در جمع خبرنگاران خبر داد؛
اله‌ورن گفت: در فاز سوم تست انسانی بنا داریم واکسن کرونا را به تعداد بیشتری از داوطلبان، یعنی حدود ۳۰ هزار نفر تزریق کنیم.
کد خبر: ۴۶۱۰۰۳
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۳ - 09June 2021

تزریق ۳۰ هزار واکسن کرونای فخرا در فاز سوم تست انسانیبه گزارش خبرنگار اجتماعی دفاع‌پرس، «رضا اله‌ورن» سخنگوی بهداشت و درمان وزارت دفاع امروز در مراسم آغاز فاز دوم تست انسانی واکسن کرونای فخرا در جمع خبرنگاران با بیان این‌که فاز دوم کارآزمایی بالینی  این واکسن از امروز آغاز می‌شود، اظهار داشت: فاز اول تست انسانی واکسن فخرا با تزریق به ۱۳۵ نفر به پایان رسید و حال عمومی داوطلبان خوب است و عوارض جدی مشاهده نشده است.

وی ادامه داد: در فاز دوم تست انسانی این واکسن به ۵۰۰ نفر داوطلب ۱۸ تا ۷۰ ساله تزریق خواهد شد.

سخنگوی بهداشت و درمان وزارت دفاع با بیان این‌که داوطلب‌گیری فاز دوم این واکسن انجام شده است، افزود: غربالگری‌های پزشکی برای داوطلبان فاز دوم انجام شده و ما روزانه ۴۰ تا ۵۰ تزریق به داوطلبان دریافت واکسن خواهیم داشت.

اله‌ورن ادامه داد: فاز دوم در تهران انجام می‌شود اما برنامه‌ریزی برای فاز سوم این است که این فاز را در شهرستان‌ها نیز اجرا کنیم تا مردم سایر شهر‌ها نیز بتوانند در این مطالعه شرکت کنند.

سخنگوی طرح کارآزمایی بالینی واکسن فخرا تصریح کرد: داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت fakhravac.ir آمادگی خود را برای شرکت در این طرح ملی اعلام کنند. ما پس از فاز دوم و با صدور مجوز از سوی وزارت بهداشت وارد فاز سوم تست انسانی می‌شویم. افراد با مراجعه به سایت می‌توانند شرایط شرکت در مطالعه بالینی را ملاحظه کنند. در فاز سوم عموم مردم می‌توانند در مطالعه شرکت کنند.

اله‌ورن در پایان گفت: در فاز سوم تست انسانی بنا داریم واکسن کرونا را به تعداد بیشتری از داوطلبان، یعنی حدود ۳۰ هزار نفر تزریق کنیم.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار