به روز شده در: ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۴
فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر:
«رزمجو» گفت: همه شهدا شاخص و الگو هستند؛ اما در سنوات، شهدایی با ویژگی‌هایی که در زمان حیات داشتند با تطبیق دستورالعمل‌ها شاخص محسوب می‌شوند.
کد خبر: ۴۶۷۹۰۴
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۳ - 20July 2021

همه شهدا شاخص و الگو هستندبه گزارش دفاع‌پرس از بوشهر، سردار «علی رزمجو» فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر، عصر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر اظهار داشت: حماسه آفرینی‌های شهدا فرهنگ پایداری را تا ابد احیا کرده است و باید شهدا به خوبی معرفی شوند.

وی گفت: با پیگیری‌های متعدد و مختلفی که صورت گرفت، با موافقت سلسله مراتب سپاه و با هماهنگی بنیاد شهید دو شهید از استان بوشهر به عنوان شاخص استانی و کشوری انتخاب شدند.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر افزود: همه شهدا شاخص و الگو هستند اما در سنوات، شهدایی با ویژگی‌هایی که در زمان حیات داشتند با تطبیق دستورالعمل‌ها شاخص محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: شهید «خلیل فخرایی» شهید شاخص استان بوشهر است که محل تولد وی روستای دمیگز است. ایشان قبل از شهادت دانشجوی پزشکی بوده و در مقطع کارشناسی ارشد پزشکی هفت ماه و ۲۱ روز در جبهه بوده و در روز دوم مردادماه سال ۱۳۶۷ به شهادت رسید که مصادف با روز عرفه بوده است.

سردار رزمجو خاطرنشان کرد: این شهید در یگان رزمی ناوتیپ امیرالمومنین در شلمچه به شهادت رسید. محل دفن هم در جنت‌الشهدای دیر است. ایشان عضو فعال پایگاه مقاومت شهر دیر بود و مخترع هم بوده و با حداقل امکانات چند دستگاه فرستنده و گیرنده رادیویی ساخت و مورد استفاده قرار گرفت.

وی بیان کرد: ایشان برای رسیدگی مالی به مستمندان و نیازمندان ساعاتی غیر از ساعات مدرسه و حتی شب‌ها تلاش می‌کرد. در گروه‌های هنری و نمایشی حضوری فعال داشته و دارای نبوغ و استعداد فوق‌العاده‌ای در اجرای کارهای هنری و نویسندگی بوده است و همواره خودش را مدیون اسلام و انقلاب می‌دانسته است.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: شهید «سید عبدالهادی موسوی کراماتی» نیز از افتخارات استان بوشهر است که به عنوان شهید شاخص بسیج مداحان کشور معرفی شده است.

وی ادامه داد: شهید کراماتی در دوم مردادماه سال ۱۳۶۷ با مسئولیت فرماندهی دسته در شلمچه به شهادت رسید و در گلزار شهدای بردستان خاکسپاری شد. این شهید بزرگوار در نبرد مستقیم با آمریکا به عنوان پاسدار افتخاری حضور داشته است.

سردار رزمجو تاکید کرد: این شهید علاوه بر مدیحه سرایی هنرمند هم بوده و در رشته نمایش و تعزیه به هنرمندی می‌پرداخته است. شهید در کمتر از دو هفته بعد از عروسی به جبهه برمی‌گردد و دو ماه بعد به درجه شهادت نائل می‌گردد. مسئولیت سنگینی در مقابل این شهید داریم.

وی بیان کرد: سه نفر از برادران و خواهران این شهید توفیق خدمت در دستگاه امام حسین به عنوان مداح را دارند و سه نفر از برادران شهید از جانبازان دفاع مقدس هستند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار