به روز شده در: ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۹
چاپ دوم تقریرات «کتاب الطهارة» امام خمینی (ره) را در دو جلد توسط مؤسسه چاپ و نشر عروج منتشر شد.
کد خبر: ۴۶۸۶۸۵
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۱ - 26July 2021

تقریرات «کتاب الطهارة» امام خمینی(س) به چاپ دوم رسیدبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، مؤسسه چاپ و نشر عروج تقریرات «کتاب الطهارة» امام خمینی (ره) را در دو جلد به زبان عربی منتشر کرد و چاپ دوم آن در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

در مقدمه‌ای که نمایندگی قم مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) بر این کتاب نوشته آمده است: «یکی از مهمترین وظایف مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره)، انتشار دیدگاه‌ها و نظرات علمی ایشان در طول سال‌های تدریس در قم و نجف اشرف است.

ما اخیرا تصحیح و چاپ کلیه کتاب‌های امام را که با قلم ارجمندش نگاشته شده است، از کتاب‌های فقهی ایشان در باب‌های طهارت، نماز، مکاسب محرمه، بیع و سایر موضاعات را در ۵۰ جلد تحت عنوان «موسوعه امام خمینی» به پایان رسانده‌ایم. همان طوری که دیدگاه‌های سیاسی امام خمینی (س) در ۲۲ جلد تحت عنوان «صحیفه امام» چاپ شده بود.

امام در سال ۱۳۳۰ شروع به تدریس مبحث «طهارة» کرده است. این امر بر حسب ترتیب «قوانین اسلام» علامه حلّی بود و در سال ۱۳۳۷ به پایان رسید. در این جلسات از اولین احکام نجاست تا بحث مربوط به خون آمده است، اما متأسفانه مباحث ابتدایی همچون بحث‌های مربوط به وضو و غسل توسط حضرت امام نوشته نشده و حضرت امام نوشتن این مباحث را به شاگردان محول کرده و شاگردان ایشان نیز تقریراتی از درس امام نوشته ان تا این مباحث حفظ شود و از دست نرود. مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) برخی از این گزارش‌های دقیق و اصلاح شده را نگهداری و به خواست خداوند متعال آن‌ها را چاپ می‌کند.

این کتاب در سال ۱۳۸۰ چاپ شده است. به منظور تسهیل در روند مطالعه کتاب، نظرات و تحقیقات در مورد متن کامل آمده و با علائم نگارشی تزئین شده و آیات و احادیث با استناد به منابع حدیث اصلی مانند کتب اربعه آمده است. آراء و نظرات در علوم فقه، اصول، لغت، رجال، تفسیر، حکمت و سایر موارد را تا جایی که پیدا کردیم، به همراه فهرست آیات، احادیث و اعلام در این کتاب آمده است.

اما یک بار دیگر این کتاب بررسی و تصحیح شده و لازم است از همه بزرگوارانی که در تحقیق این کتاب به مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) کمک کرده اند تشکر و قدردانی شود».

علاقه‌مندان برای تهیه کتاب الطهاره امام خمینی می‌توانند به فروشگاه‌های انتشارات عروج به آدرس خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران بین ۱۲ فروردین و فخر رازی، پاساژ ظروفچی پلاک ۱۲۹۶ و همچنین خیابان انقلاب، زیر پل حافظ، جنب فروشگاه برک مراجعه کنند.

همچنین برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌های ۶۶۴۹۳۰۸۱ و ۶۶۷۰۶۸۳۳ تماس بگیرند.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار