به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۷
دکتر نمکی:
وزیر بهداشت با اشاره به آغاز واکسیناسیون گسترده معلمان و همچنین زندانیان، و شروع واکسیناسیون اساتید دانشگاه و اصحاب رسانه از هفته آینده، گفت: اعتقاد ما بر استفاده از واکسن داخلی بوده و پس از اعلام بی‌نیازی به دنیا در زمینه واکسن، در‌های واردات به سوی ما باز شد.
کد خبر: ۴۶۹۱۶۲
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۶ - 29July 2021

نمکی: در‌های واردات واکسن پس از اعلام بی‌نیازی به روی ما باز شد/ آغاز واکسیناسیون معلمانبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز (پنجشنبه) در مراسم افتتاحیه طرح واکسیناسیون فرهنگیان در مجموعه ورزشی فاطمه‌الزهرا (س) اظهار داشت: مدرسه پایگاهی نیست که بتوان آن را بست و امروز برای یک انسان توسعه‌یافته اولین پایگاه آموزشی بعد از خانواده، مدرسه او است و در مدرسه می‌توان چیز‌هایی آموخت که در کنار مادر نمی‌توان آموخت.

وی ادامه داد: بسته بودن مدارس خسران بزرگی برای کشور است و یکی از غصه‌های من و وزیر آموزش و پرورش در این مدت بسته بودن مدارس بود. شاید بستر مجازی به خوبی برای ارائه مطالب آماده شده بود، ولی نمی‌توان جمعی زیستن و از خودگذشتگی را در این فضا خلق کرد.

نمکی بیان‌کرد: امروز یکی از مشکلات جامعه تنها و منزوی ما همین فضای مجازی است، درحالی که تلفن روزی برای نزدیک شدن افراد به یکدیگر بود، امروز مسبب ایجاد انزوا در افراد است و مدرسه جایگاهی برای کنار گذاشتن انزوا و ایجاد ارتباط محبت‌آمیز و چهره به چهره معلم با دانش آموزانش است.

وزیر بهداشت با اشاره به معضلات متعدد به وجود آمده از شیوع ویروس کرونا، عنوان کرد: یکی دیگر از معضلات بستر مجازی حذف فضیلت سحرخیزی در دانش آموزان بود و بدانید که اگر تحرک و سحرخیزی از افراد جامعه حذف شود در آینده دیگر نمی‌توان فعالیت و پویایی را در جامعه برپا کرد و این خود یک پیام خطر است.

نمکی گفت: ما اعتقاد داشتیم که باید از واکسن داخل استفاده کنیم و وقتی این اعلام بی‌نیازی به دنیا عرضه شد، در‌های واردات به سوی ما باز شد.

وی ادامه داد: امروز ما در چند نقطه به‌صورت نمادین و از شنبه گسترده‌تر به واکسیناسیون معلمان خواهیم پرداخت و همچنین از امروز کلید واکسیناسیون زندانیان را نیز زده و واکسیناسیون اساتید دانشگاه و اصحاب رسانه را نیز از همین هفته شروع خواهیم کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: بیماران خاص و دیابتی نیز واکسیناسیون آن‌ها به‌زودی تمام خواهد شد و برای کودکان هم باید بگویم که واکسن زیر ۱۸ سال در دنیا بسیار محدود است، ولی اگر با واکسن پاستور که برای سنین زیر ۱۸ سال جوابگو بوده است، شروع به واکسیناسیون کنیم، خبرش را اعلام خواهیم کرد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار