به روز شده در: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۱
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی:
آیت‌الله «علم‌الهدی» با بیان اینکه مجالس امام حسین (ع) یک رسانه بزرگ است، گفت: متأسفانه بعضی‌ها به‌غلط درصدد تبلیغ عدم رعایت نکات بهداشتی در مراسمات مذهبی امام حسین (ع) هستند که ضرورت ترویج رعایت این دستورالعمل‌ها در مجالس وجود دارد.
کد خبر: ۴۷۰۵۸۸
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۴ - 07August 2021

مجالس حضرت سیدالشهدا (ع) یک رسانه بزرگ است/ هیئات مذهبی سوژه عملیات روانی دشمن قرار نگیرند

به گزارش دفاع‌پرس از مشهد، آیت‌الله «سیداحمد علم‌الهدی» نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد امروز در دیدار با اعضای ستاد برگزاری مراسم عزاداری محرم، بابیان این‌که مسئله اثرگذاری کربلا و عاشورا هم در مسائل تثبیت نظام اسلامی و هم در مقابل استکبار مسئله مهمی است، اظهار داشت: کرونا بهانه‌ای شده است تا بسیاری از ضد دینان علیه محرم و عاشورا تبلیغ کنند.

وی موضوع مشکل‌ساز در این مسائل را سوژه شدن هیئات توسط دشمن دانست و ادامه داد: هیئات مذهبی، محور عزاداری سیدالشهدا (ع) هستند پس باید مراقب عملکرد خودشان باشند تا در شرایط این بیماری، بشود بر اساس پروتکل‌های بهداشتی مراسم مذهبی را برگزار کرد، هیئات باید مراقب باشند تا سوژه عملیات روانی دشمن قرار نگیرند.

امام جمعه مشهد بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم عزاداری امام حسین (ع) اشاره کرد و افزود: در مجالس امام حسین (ع) باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم تا کسی در این مراسم دچار بیماری نشود.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی یادآور شد: از طرفی مراقب جنگ روانی رسانه‌های بیگانه باشیم زیرا مجالس امام حسین (ع) یک رسانه بزرگ است، متأسفانه بعضی‌ها به‌غلط درصدد تبلیغ عدم رعایت نکات بهداشتی در مراسمات مذهبی امام حسین (ع) هستند.

وی بیان کرد: شما عزیزان بیایید و ترویج کنید که پروتکل‌های بهداشتی به‌خوبی و به‌درستی رعایت شود تا هم سلامت خود فرد و هم سلامت دیگر افراد حفظ شود؛ افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را در مجالس سیدالشهدا (ع) رعایت نمی‌کنند، ضدتبلیغ برای ایشان هستند.

علم‌الهدی خاطر نشان کرد: شما عزیزان در این استان با هماهنگی و همکاری یکدیگر، پروتکل‌هایی را برای هیئات مذهبی و برگزاری مجالس مذهبی تعیین کنید تا همه عاشقان امام حسین (ع) به آن عمل کنند و مانع از بیماری یکدیگر شوند. آن چیزی که بسیار مهم است، اقامه عزای سیدالشهدا (ع) در این سرزمین و مخصوصاً در شهر امام رضا (ع) است.

وی ضمن بیان عظمت عزای اباعبدالله (ع) تصریح کرد: برای ما مهم است که عظمت سیدالشهدا (ع) را بیان کنیم و چیزی از این عظمت کاسته نشود؛ هیئت‌داران باهم همراه بشوند و مجالس خودشان را در فضای باز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تشکیل دهند، باید شعائر محرم را حفظ کنیم و از همه شما عزیزان درخواست دارم تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نگذارید آسیبی به عاشقان امام حسین (ع) وارد شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار