به روز شده در: ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۶
برای جلوگیری از بروز فاجعه انسانی؛
رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ گفت: اتخاذ سیاست تعامل با طالبان برای ممانعت از گسترش بحران افغانستان و بی ثباتی کل منطقه، امری ضروری است.
کد خبر: ۴۷۷۱۵۲
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۴ - 13September 2021

کمیته بین المللی صلیب سرخ: تعامل با طالبان ضروری استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «پیتر مائورر» رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ در مصاحبه با اسپوتنیک از ضرورت اتخاذ سیاستی منسجم برای تعامل با طالبان سخن گفت تا به این ترتیب، از تشدید تنش‌ها در افغانستان پیشگیری شود.

وی در این باره افزود: اتخاذ سیاست تعامل با طالبان ضروری است. ممکن است که این امری دشوار باشد، اما مثل همیشه در چنین موقعیت هایی، شکست آسان است حال آنکه موفقیت و ثبات آفرینی امری پیچیده‌تر و دشوارتر تلقی می‌شود که نیاز به تعامل بیشتر دارد.

مائورر ادامه داد: بحران بسیار عمیق است و خطر بی ثباتی نه تنها افغانستان بلکه کل منطقه را تهدید می‌کند.

اظهارات رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ در آستانه تشکیل کنفرانس جمع آوری کمک‌های بشردوستانه برای افغانستان است که بعد از ظهر دوشنبه به میزبانی ژنو برگزار می‌شود.

چندی پیش آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل نیز در مصاحبه با فرانس پرنس، از جامعه بین الملل خواست راه گفتگو با طالبان را باز بگذارد.

وی گفته بود از اعضای جامعه بین‌الملل نمی‌خواهد که طالبان را به رسمیت بشناسند یا تحریم‌ها علیه این گروه را لغو کنند، اما تدابیری بیندیشند که افغانستان دچار فروپاشی اقتصادی نشود.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار