به روز شده در: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴
محمود عباس با سخنرانی در سازمان ملل:
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با بیان اینکه ملت فلسطین واقعیت اشغال را نپذیرفته است، گفت: اسرائیل فراقانونی عمل می‌کند.
کد خبر: ۴۷۹۹۰۹
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۶ - 24September 2021

ملت فلسطین واقعیت اشغال را نپذیرفته استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز با سخنرانی در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهار داشت: اسرائیل به غارت و اشغال اراضی فلسطین ادامه می‌دهد. ملت فلسطین واقعیت اشغال را نپذیرفته است و به مبارزات خود در آزاد سازی فلسطین و حق تعیین سرنوشت خویش ادامه می‌دهد.

وی با بیان این مطلب افزود: از دبیرکل سازمان ملل متحد می‌خواهم که به تصمیمات این نهاد برای تشکیل مکانیسم بین المللی درخصوص حمایت از اراضی فلسطین عمل کند. اسرائیل یک سال فرصت دارد تا از اراضی ما در مرز‌های ۱۹۶۷ عقب نشینی کند و در صورتی که این اقدام را انجام ندهد به دادگاه بین المللی مراجعه خواهیم کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین افزود: فلسطینیان حق دارند آزادانه در وطن خود زندگی کنند. اکنون زمان آن رسیده است که اقداماتی اتحاذ شود چرا که صبر ملت فلسطین حدی دارد و بدون هر گونه سازش و تسلیم از موجودیت خود دفاع خواهد کرد.

محمود عباس خاطرنشان کرد: ما به تلاش‌های خود تا زمان آزادسازی تمامی اسرای فلسطین ادامه خواهیم داد. اسرائیل تمامی قطعنامه‌های سازمان ملل را نادیده می‌گیرد و فراقانونی عمل می‌کند. اسرائیل با اجرای قطعنامه‌های بین المللی مخالفت می‌کند و قوانینی را وضع می‌کند تا فلسطینی‌ها را بدون قائل شدن هر گونی حقی از اراضی خود اخراج کند.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: ما به توافقنامه اسلو پایبند بودیم، اما اسرائیل از پایبندی به تمامی ابتکار عمل‌های صلح سرباز زده است. ما با هیچ طرح صلح واقعی مخالفت نکرده ایم. اقدامات اشغالگران هرگز باعث توقف مبارزات ملت فلسطین تا نابودی رژیم استعماری نخواهد شد.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار