به روز شده در: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۴
قاضی‌زاده هاشمی:
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: شما راویان ایثار داوطلبانه به میدان آمدید، دشمن سرمایه‌گذاری کرد تا جوانان ما از انقلاب اسلامی فاصله بگیرند، اما شما با ایجاد جریان راهیان نور اجازه ندادید این اتفاق بیافتد.
کد خبر: ۴۸۰۲۷۹
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳ - 26September 2021

راهیان‌نور هدف دشمن در جدایی جوانان با فرهنگ شهادت را نقش بر آب کردبه گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در اولین اجلاس پیام‌آوران ایثار که امروز (یکشنبه) در موزه ملی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت برگزار شد، با قرائت پیامی از رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به راویان دفاع مقدس اظهار داشت: فرهنگ دفاع مقدس برگرفته از حماسه بزرگ امام حسین (ع) است. همه انسان‌های برجسته‌ای که از آنان یاد می‌کنیم و شما نیز جزوشان هستید از جمله کسانی بودند و هستند که در عرصه جانبازی و فداکاری درخشیدند. روایت حماسه باعث حفظ تمدن فکری و مکتب اعتقادی می‌شود. امام راحل درباره محرم و صفر فرمودند «این محرم و صفر است که نهضت ما را زنده نگاه داشته است».

وی تصریح کرد: در طول تاریخ روایتگران عرصه جهاد، حاملان این پیام و فرهنگ ایثار و شهادت بودند و باعث توسعه این فرهنگ شدند. همین پیاده‌روی اربعین که زائرانی از سرتاسر جهان در مسیر حضور دارند عاشق شده و به حرکت درآمدند و حرکت عظیم فرهنگی را پدید آوردند.

قاضی‌زاده هاشمی نقش روایتگری را جدی و بزرگ دانست و افزود: شما داوطلبانه به میدان آمدید، دشمن سرمایه‌گذاری کرد تا جوانان ما از انقلاب اسلامی فاصله بگیرند، اما شما با ایجاد جریان راهیان نور اجازه ندادید این اتفاق بیافتد و ان‌شاءالله بتوانیم در شعاع حرکت امام حسین (ع) شهدای خود را معرفی کنیم و به دنیا نشان دهیم چرا که تنها مکتب انسان‌ساز اینجاست.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تمدن‌ها با یکدیگر مقایسه می‌شوند. مردم ما ناخواسته خود را با مردم سایر کشور‌ها مقایسه می‌کنند. شاید بتوان گفت ما در همه عرصه‌ها قابل مقایسه با همه هستیم. مثل دانش‌های متفاوت، رشد صنعتی و توسعه سرمایه؛ البته برخی کشور‌ها ممکن است از ما بهتر باشند. دوست مسیحی داشتیم که در دوران دانشجویی با هم صحبت می‌کردیم و بحث در مورد شخصیت‌های برجسته اسلام و مسیحیت شد، من از حضرت علی (ع) می‌گفتم و او از حضرت عیسی (ع). پرسیدم جناب مسیح چگونه حاکم و رهبری بود، آیا می‌توانیم به عنوان یک حاکم بر همه عرصه‌های عالم او را معرفی کنیم؟ حضرت علی (ع) تنها مکتب‌داری است که می‌تواند انسان کامل تربیت کند، نه در گذشته بلکه در عصر حاضر، نه در قله شهادت حتی در دوران حیاتش.

وی ادامه داد: در مقام حاج قاسم همین بس که ۱۳ سال قبل شهادتش رهبر معظم انقلاب گفته بودند حاج قاسم الان هم شهید است. این افتخاری است که باید دست بگیریم و همه عالم را دعوت کنیم آن را ببینند، این هنری است که تمدن اسلامی می‌تواند به دنیا عرضه کند.

انتهای پیام/ ۱۴۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار