به روز شده در: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۰۴:۲۰
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تدوین طرحی خواستار تشکیل وزارتخانه‌ای جدید با عنوان وزارتخانه محیط زیست شده‌اند.
کد خبر: ۴۸۰۵۸۶
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۲ - 27September 2021

طرح مجلس شورای اسلامی برای تشکیل وزارتخانه محیط زیستبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، اخیراً جمعی از نمایندگان با تدوین طرحی خواستار تشکیل وزارتخانه‌ای جدید با عنوان وزارتخانه محیط زیست شدند؛ این طرح که به امضاء ۲۸ نماینده رسیده است برای بررسی بیشتر به کمیسیون تخصصی ارجاع شده است.

متن این طرح به شرح زیر است:

مقدمه (دلایل توجیهی): با هدف حل معضلات زیست‌محیطی از جمله آلودگی هوا، خاک و آب از طریق مدیریتی با قدرت اجرایی بیشتر و تقویت اثرگذاری و نیز چابک‌سازی و امکان نظارت قانونی نمایندگان مجلس، وزارت حفاظت محیط زیست تشکیل می‌شود.

عنوان طرح: طرح تشکیل وزارتخانه محیط زیست

ماده واحده - از تاریخ تصویب این قانون سازمان حفاظت محیط زیست با تمامی اختیارات و وظایفی که به موجب قوانین و مقررات در مواردی که مغایر شرع نیست با رعایت بند «د» ماده ۲۹ (قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶ /۷ /۸ با اصلاحات و الحاقات بعدی و بند «الف» ماده (۲۸ (قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۹۵ /۱۲ /۱۴ و بدون توسعه تشکیلات و افزایش نیروی انسانی به وزارت «حفاظت محیط زیست» تبدیل می‌شود.

تبصره ۱ - کلیه امکانات، اموال ونیروی انسانی سازمان مزبور در اختیار وزارتخانه جدید قرار می‌گیرد.

تبصره ۲ - شرح وظایف این وزارتخانه مطابق قوانین مورد عمل سازمان مذکور خواهد بود و دولت موظف از تغییرات در شرح وظایف وزارتخانه جدید را حداکثر ظرف مدت یکسال برای تصویب مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

تبصره ۳ - هرگونه افزایش نیروی انسانی، امکانات و با مالی برای وزارتخانه موضوع این ماده واحده در طول دوران اجرای برنامه ششم توسعه ممنوع است.

انتهای پیام/ ۳۵۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار