به روز شده در: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۹
منابع ویژه خبر دادند که به محض پایان یافتن سخنرانی دبیر کل حزب الله در شامگاه گذشته، چند بندرگاه خواستار دریافت گازوئیل ایران برای صیادان خود شدند.
کد خبر: ۴۸۳۴۲۹
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۹ - 12October 2021

درخواست صیادان لبنانی برای دریافت گازوئیل ایرانبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، سید حسن نصرالله دبیر کل جنبش حزب الله لبنان شامگاه گذشته در سخنرانی خود گفت که صیادان این کشور نیز می‌توانند از گازوئیل وارداتی از جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند.

پایگاه خبری العهد به نقل از منابع ویژه گزارش داد، به محض پایان یافتن سخنرانی نصرالله، چند بندرگاه خواستار دریافت گازوئیل ایران برای صیادان خود شدند.

به گفته این منابع، صیادان لبنانی بنا بر نرخنامه جدید، هر گالن گازوئیل را به قیمت ۱۷۰ هزار لیره لبنانی دریافت خواهند کرد. این در حالی است که وزارت انرژی لبنان، قیمت هر گالن را ۲۲۶ هزار و ۶۰۰ لیره اعلام کرده است.

منابع مذکور تأکید کردند، حدود ۲۶ تا ۲۷ میلیون لیتر از گازوئیل ایران در سراسر لبنان توزیع شده است.

این در حالی است که سومین نفتکش حامل نفت ایران به مقصد لبنان، ۱۴ مهر ماه جاری در بندر بانیاس سوریه پهلو گرفت.

نفتکش فورچون که در ایران ثبت شده است، به این بندر شمالی سوریه، همان نقطه پهلوگیری محموله قبلی، رسیده است.

ده‌ها کامیون حامل گازوئیل ایران در هفته‌های اخیر به لبنان رسیده است. این محموله‌ها با سازمان‌دهی و حمایت حزب الله وارد لبنان شده‌اند.

این محموله‌ها به عنوان یک پیروزی از سوی حزب الله به تصویر کشیده می‌شود؛ زیرا در حالی که دولت لبنان چندین ماه است با کمبود سوخت و نقدینگی، کشور را فلج کرده، حزب الله برای تامین سوخت از ایران وارد عمل شده است.

کمبود شدید سوخت منجر به قطع برق فلج کننده و انتظار چند ساعته در پمپ بنزین‌ها شده است.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار