به روز شده در: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۳
نماینده ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به رئیس دوره‌ای شورای امنیت نوشت: ما نسبت به هرگونه محاسبه اشتباه و ماجراجویی احتمالی نظامی رژیم صهیونیستی علیه ایران از جمله برنامه هسته‌ای آن هشدار می‌دهیم.
کد خبر: ۴۸۳۷۱۴
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۵ - 14October 2021

هشدار ایران درباره هرگونه محاسبه اشتباه و ماجراجویی احتمالی رژیم صهیونیستی

به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «مجید تخت روانچی» سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد روز (چهارشنبه) به‌وقت محلی نامه‌ای خطاب به رئیس دوره‌ای شورای امنیت در پاسخ به تهدیدات اخیر رژیم صهیونیستی نوشت.

در این نامه آمده است: طی ماه‌های گذشته، تعداد و شدت تهدیدات تحریک‌آمیز و ماجراجویانه رژیم اسرائیل به‌طور مداوم افزایش یافته و به سطح هشداردهنده‌ای رسیده است.

آخرین مورد آن از سوی رئیس ستاد ارتش این رژیم صورت گرفته که تهدید کرده است طرح‌های عملیاتی علیه برنامه هسته‌ای ایران در حال گسترش است و عملیات برای از بین بردن توانایی‌های ایران در عرصه‌های مختلف و در هر زمان ادامه خواهد یافت.

اعتراضات ما به تهدید‌های قبلی این رژیم در سال ۲۰۲۱ طی نامه‌های ۱ فوریه، ۱۲ آوریل، ۲۷ اوت و ۱۴ سپتامبر به شورای امنیت سازمان ملل منعکس شده است.

چنین تهدید‌های سیستماتیک صریح و آشکار رژیم اسرائیل علیه یکی از اعضای موسس سازمان ملل متحد، نقض فاحش حقوق بین‌الملل، به‌ویژه ماده ۲ (۴) منشور ملل متحد است.

این واقعیت که رژیم اسرائیل به تداوم از بین بردن قابلیت‌های ایران ادامه می‌دهد، بدون هیچ شک و شبهه‌ای ثابت می‌کند که این رژیم مسئول حملات تروریستی علیه برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ما در گذشته بوده است.

با توجه به سابقه شوم شیوه‌های بی‌ثبات‌کننده رژیم اسرائیل در منطقه و همچنین عملیات مخفیانه بر ضد برنامه هسته‌ای ایران، بایستی با این رژیم برای توقف همه تهدیدات و رفتار‌های اخلالگرانه آن برخورد شود.

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار