به روز شده در: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۴
جنبش حماس فلسطین اعلام کرد که گروه‌های مقاومت فلسطین هرگز در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه اسرا دست‌بسته نخواهند بود.
کد خبر: ۴۸۳۷۵۶
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۱ - 14October 2021

حماس: مقاومت در برابر تجاوزات اشغالگرن ضد اسرا دست بسته نخواهد بود

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از فلسطین الیوم، «اسماعیل رضوان» یکی از رهبران جنبش حماس فلسطین امروز (پنجشنبه) طی سخنانی به نمایندگی از گروه‌های ملی و اسلامی فلسطین اعلام کرد که گروه‌های مقاومت هرگز در برابر تجاوزات رژیم اشغالگر دست‌بسته نخواهند بود و ما هرگز ادامه این تجاوزات را تحمل نمی‌کنیم.

«زاهر جبارین» عضو دفتر سیاسی و مسئول پرونده اسرا در جنبش حماس نیز اعلام کرد که جنبش اسیران نبرد خود را با اداره زندان‌های رژیم اشغالگر به شکل یکپارچه مدیریت می‌کند و هرگز اجازه نخواهد داد که اسرای فلسطینی از هر گروهی از یکدیگر جدا شوند.

وی تأکید کرد که اسرای همه گروه‌های فلسطینی در کنار مردم و مقاومت آماده دفاع از اقدامات یکپارچه مورد تأیید هیئت رهبری اسرا، در پاسخ به تجاوزات اداره زندان‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی هستند.

«خالد البطش» عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که همه گزینه‌ها برای محافظت از اسرا روی میز است.

وی درباره احتمال شهادت هر یک از اسرای فلسطینی در صورت طولانی شدن اعتصاب غذای آن‌ها هشدار داده و تاکید کرد، جهاد اسلامی به شکل کامل در حمایت از اسرای قهرمان در مقابل صهیونیست‌ها آماده است تا این اسرا را به حقوق کامل خود برساند.

خالد البطش از سازمان ملل و همه موسسات حقوق بشری خواست تا نقش خود را با مسئولیت‌پذیری در برابر اسرای فلسطینی ایفا کنند.

این مقام جهاد اسلامی تاکید کرد، تصمیم برای اعتصاب غذا تصمیم بسیار دشواری بود و یک ماه و نیم بعد از مذاکرات و میانجی‌گری‌های برخی با اداره زندان‌های رژیم اشغالگر صورت گرفت که موجب شد اسرای فلسطینی تصمیم به اعتصاب غذا بگیرند.

وی افزود، مسئولیت ما این است که اجازه ندهیم دشمن اشغالگر، اسرای فلسطینی را از یکدیگر جدا کند و طولانی شدن اعتصاب غذا به معنای احتمال شهادت برخی از اسیران است.

عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی در پایان تأکید کرد، اما صبر ما در این زمینه طولانی نخواهد بود و اسرا را تنها نمی‌گذاریم. نبرد اسرا، نبرد ملی همه فلسطینیان است و همه مردم و گروه‌های فلسطینی و در صدر آن‌ها جهاد اسلامی در این روند ثابت قدم خواهند ماند.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین روز چهارشنبه اعلام کرد، ۱۵۰ اسیر این جنبش از امروز در زندان‌های رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذا زدند.

باشگاه اسرای فلسطین اعلام کرد که برخی از اسرای جهاد اسلامی در زندان‌های رژیم اشغالگر اقدام به اعتصاب غذا کرده‌اند تا اداره زندان‌های رژیم صهیونیستی اقدامات متجاوزانه علیه اسرا را متوقف کند.

هیئت رهبری اسرای جنبش جهاد اسلامی نیز تاکید کرد که رزمندگان در همه زندان‌ها عنوان دست به اعتصاب غذا زده اند و این اعتصاب بدون مشورت با اعضای شورای رهبری و کمیته نمایندگی جهاد اسلامی و مجلس شورای عمومی متوقف نمی‌شود.

روز گذشته دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: در کنار اسرا می‌ایستیم و پشتیبان آن‌ها خواهیم بود. ما اسرای خود را رها نمی‌کنیم تا قربانی دشمن صهیونیستی شوند. در کنار آن‌ها خواهیم بود و با تمام توانمان از آن‌ها پشتیبانی می‌کنیم؛ حتی اگر مستلزم این باشد که برای دفاع از آن‌ها به سمت جنگ برویم.

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار