به روز شده در: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۶
خطیب‌زاده:
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: هدف نشست تهران تشکیل یک دولت فراگیر در افغانستان است که انعکاس دهنده تنوع قومیتی و جمعیتی این کشور و موجب عاری شدن این پهنه جغرافیایی از خشونت شود.
کد خبر: ۴۸۵۸۷۷
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۶ - 27October 2021

هدف نشست تهران تشکیل یک دولت فراگیر در افغانستان استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در حاشیه نشست وزرای خارجه همسایگان افغانستان که امروز (چهارشنبه) در وزارت امور خارجه برگزار شد، درباره نشست همسایگان افغانستان در تهران، اظهار داشت: گفت‌وگو‌ها در جریان است و همه وزرای خارجه در حال حاضر تلاش می‌کنند تا به یک بیانیه مشترک دست پیدا کنند. فضای گفت‌‍وگو‌ها بسیار مثبت و سازنده است و تهران تلاش می‌کند تا نقطه تلاقی همه دیدگاه‌ها و همگرایی منطقه‌ای باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه بیان کرد: پیام نشست تهران مشارکت و همکاری کشور‌های منطقه به جای واگرایی و یا رقابت درباره افغانستان بوده که تا الان محقق شده است.

وی تصریح کرد: ما به دنبال روشن کردن خطوطی هستیم تا کشور‌های همسایه بتوانند آینده افغانستان را بر اساس خواست و اراده مردم افغانستان تسهیل کنند.

خطیب‌زاده با بیان اینکه هدف نشست تهران تشکیل یک دولت فراگیر در افغانستان است که انعکاس دهنده تنوع قومیتی و جمعیتی این کشور و موجب عاری شدن این پهنه جغرافیایی از خشونت شود، گفت: علاوه بر این، اختلافات کشور‌های دیگر نباید به افغانستان سرازیر شود و افغانستان باید بتواند عضو موثری در ترتیبات و همکاری‌های منطقه‌ای باشد.

انتهای پیام/ 118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار