به روز شده در: ۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۶
به‌دنبال تروریستی خواندن حماس توسط انگلیس؛
مشاور «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: در پی تروریستی خواندن حماس توسط انگلیس هنیه دستوراتی برای بسیج حداکثری مواضع حمایتی از مسأله فلسطین بویژه در سطح کشور‌های عربی داده است.
کد خبر: ۴۹۱۴۸۶
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۴ - 27November 2021

هنیه دستوراتی برای بسیج حداکثری مواضع حمایتی از مسأله فلسطین صادر کردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، پارلمان انگلیس روز جمعه (دیروز) با تروریستی اعلام کردن جنبش مقاومت اسلامی فلسطین موافقت کرد. با این موافقت، حماس به صورت رسمی، به عنوان سازمانی تروریستی در این کشور شناخته می‌شود و تمام فعالیت‌های این جنبش در انگلیس ممنوع خواهد بود.

«طار النونو» مشاور رئیس دفتر سیاسی حماس «اسماعیل هنیه» در همین زمینه به شبکه «الاقصی» اظهار داشت: این اقدام انگلیس در راستای اعمال فشار انگلیس بر حماس و تلاش برای باج‌خواهی از آن صورت می‌گیرد.

وی افزود: تصمیم انگلیس علیه حماس با فشار لابی اسرائیلی انجام شد. لندن با این کار حمایت خود از پروژه رژیم اشغالگر صهیونیستی و نیز موضع خود علیه حماس را تجدید کرد.

النونو در ادامه تصریح کرد: هنیه دستوراتی برای بسیج حداکثری مواضع حمایتی از مسأله فلسطین بویژه در سطح کشور‌های عربی داده است.

وی سپس تأکید کرد: غرب دریافته که پشت سر گذاشتن مقاومت فلسطین، جنبش حماس و نوار غزه ممکن نیست. حماس مواضع خود را تغییر نخواهد داد و به تصمیم انگلیس بی توجه خواهد بود.

النونو افزود: شایسته بود که انگلیس رژیم صهیونیستی را به خاطر ارتکاب جنایت علیه ملت فلسطین مجازات کند.

وی تأکید کرد: مقاومت فلسطین و در رأس آن حماس در موضوع کسب حمایت بین‌المللی به پیشرفت رسیده است، اما رژیم صهیونیستی در این باره عقب‌گرد داشته است. رژیم صهیونیستی با اقدامات اخیرش نمی‌تواند مشروعیت کسب کند، زیرا خارج از قوانین بین‌المللی و حقوق بشری است.

النونو در پایان تأکید کرد: ملت فلسطین برای گرفتن تمام حقوقی که رژیم صهیونیستی از این ملت سلب کرده، مصمم است.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها