به روز شده در: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۳
سرلشکر سلامی در دیدار با وزیر بهداشت:
فرمانده کل سپاه گفت: باید بر روی واکسن‌های داخلی تمرکز کرده و از پتانسیل تولیدات دانشمندان ارزنده ایران اسلامی استفاده کنیم؛ سپاه پاسداران نیز برنامه‌های بسیار خوبی در این حوزه دارد.
کد خبر: ۴۹۲۰۲۵
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۳ - 30November 2021

فداکاری دوساله نیرو‌های بهداشتی و درمانی در تاریخ کشور بی سابقه استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه در دیدار با دکتر «بهرام عین‌اللهی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: با تأکید مقام معظم رهبری تا انتهای کار در کنار وزارت بهداشت هستیم.

وی افزود: کرونا با تمام مشکلات و مصیبت‌هایی که ایجاد کرد، اما موجب همدلی بیشتر مردم شد و پیوند عمیق‌تری بین کادر درمان و مردم ایجاد شد. زیباترین فداکاری‌ها را در این مدت شاهد بودیم.

فرمانده کل سپاه گفت: شخصیت‌سازی جدید و زیبایی از جامعه توسط کادر بهداشت و درمان شکل گرفت، همکاری و تعامل بین سپاه، کادر درمان و مردم پیش از پیش، نمایانگر و نگرش مثبت جامعه نسبت به خادمان حوزه سلامت و سپاه پاسداران، تقویت شد.

سردار سلامی عنوان کرد: احترام و توجه به بیماران توسط پزشکان در شفابخشی آنها، تاثیر بسیار زیادی دارد. نیرو‌های بهداشتی و درمانی در شرایط کرونا، بسیار مظلوم واقع شدند و فداکاری مثال‌زنی داشتند که لازم است تلاش‌های بی وقفه و سخت کوشانه آن‌ها بیشتر منعکس شود.

وی افزود: سرعت واکسیناسیون کرونا در کشور به‌ویژه در ماه‌های اخیر، بسیار خوب بود. اگرچه تهیه واکسن هم مهم بود، اما رکورد‌های واکسیناسیون کرونا در ایران بسیار ارزشمند است. پوشش واکسیناسیون کرونا در ایران، افزایش قابل توجهی یافت که این موجب بالارفتن اعتبار ایران شد و این اعتبار در حوزه پزشکی، اعتبار مردم را هم بالا برد. این موفقیت‌ها قطعا تصادفی نیست و در این شرایط، همه باید مراعات کنیم که شرایط مدیریت شده کرونا در کشور، تداوم داشته باشد تا برای پیک‌های بعدی بیماری، نگرانی کمتری داشته باشیم.

فرمانده کل سپاه یادآور شد: نیرو‌های بهداشتی و درمانی در این مدت فداکاری‌های زیادی داشتند و نمونه این مجاهدت‌ها را در دوران دفاع مقدس شاهد بودیم.

وی تصریح کرد: باید بر روی واکسن‌های داخلی تمرکز کرده و از پتانسیل تولیدات دانشمندان ارزنده ایران اسلامی استفاده کنیم. سپاه پاسداران نیز برنامه‌های بسیار خوبی در این حوزه دارد. زیرساخت‌های تولید واکسن را فراهم کرده‌ایم و منتظر صدور مجوز‌های مورد نیاز هستیم.

سرلشکر سلامی افزود: موقعیت، موفقیت و جایگاه دولت برای ما بسیار مهم است؛ البته در تمام دولت‌ها تلاش خود را کرده‌ایم تا موفقیت‌های دولت، باعث سربلندی و افتخار انقلاب اسلامی شود.

فرمانده کل سپاه عنوان کرد: بر اساس آمار‌ها به‌ویژه در حوزه واکسیناسیون و کنترل کرونا، وزارت بهداشت در دولت سیزدهم در این مدت کوتاه، عملکرد درخشانی داشته است.

وی ادامه داد: دغدغه دولت و سپاه پاسداران، محرومیت‌زدایی است. برای رفع محرومیت و دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق کمتر برخوردار، علاوه بر تربیت و استفاده از نیرو‌های بومی، وزارت بهداشت و سپاه پاسداران می‌توانند نسبت به ساخت و راه‌اندازی مراکز درمانی بسیار پیشرفته اقدام کنند.

سردار سلامی افزود: بهره‌مندی از فرهنگ کار جهادی در جامعه پزشکی، امر مهمی است که می‌تواند به محرومیت‌زدایی در حوزه پزشکی کمک کند. کار جهادی علاوه بر حل مشکلات مناطق کمتر توسعه یافته از نظر دسترسی به خدمات پزشکی، می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی در روحیات جامعه پزشکی داشته باشد.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: وزارت بهداشت در کنار بالا بردن مهارت‌های پزشکی و اطلاعات علمی جامعه نسبت به سلامت، به مسائل فرهنگی، اخلاقی و معنوی نیز توجه دارد. در دین مبین اسلام، احیای یک نفر، احیای بشریت است؛ بنابراین سلامت، موضوعی فرامذهبی، فرا منطقه‌ای و فراجغرافیایی است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این دیدار با اهدای لوحی، از تلاش‌ها و همکاری‌های گسترده سپاه پاسداران و بسیج مستضعفین در کنترل کرونا و واکسیناسیون، تقدیر کرد.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار