به روز شده در: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۵
وحیدی با تاکید بر اینکه نمی‌توان بازار و مردم را به حال خود رها کرد؛ گفت: باید تصمیمات و اقداماتی اتخاذ شود که در تمامی کالا‌ها ثبات قیمت اعمال شود.
کد خبر: ۴۹۲۸۳۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۹ - 04December 2021

دستور وزیر کشور برای ثبات قیمت‌ها در بازاربه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، احمد وحیدی وزیر کشور در نشست هماهنگی اجرای مصوبات ستاد تنظیم بازار، اظهار داشت: تغییر مداوم قیمت‌ها باعث ناراحتی می‌شود و لذا باید ثبات قیمت در همه کالا‌ها اعمال شود.

وی با اشاره به فشار اقتصادی بدخواهان ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: زمانی که در جنگ اقتصادی به سر می‌بریم باید یک دستورالعمل شفاف و روشن تهیه شود و اختیارات لازم برای کنترل قمیت‌ها و ثبات بازار به مسئولین استانی و شهرستانی داده می‌شود.

وزیر کشور خواستار فعال شدن ستاد‌های استانی و شهرستانی برای نظارت بر قیمت‌ها شد و گفت: فعالیت بخش خصوصی همواره برای ما مهم است، اما باید در این شرایط حواسشان به مردم هم باشد.

وی با انتقاد از برخی سوء استفاده و دلال بازی‌ها در بازار، گفت: قابل قبول نیست که شاهد مستمر تغییر قیمت‌ها باشیم و نباید مردم احساس کنند که فضا رها شده است.

وحیدی از اعضای ستاد خواست تا در بحث قیمت گذاری سرمنشا‌ها را مورد توجه قرار دهند و هم بحث قیمت و هم حجم کالا‌ها را کنترل کنند.

در پایان این جلسه چند مصوبه برای ثبات و تنظیم بازار مورد تصویب قرار گرفت که مهم‌ترین آن فعال شدن ستاد‌های استانی و شهرستانی به ریاست استانداران و فرمانداران و اعطای اختیارات لازم به این ستاد و همچنین قیمت گذاری اقلام بیشتری از کالا‌هایی که بر زندگی مردم تاثیرات مستمر و مداوم دارند.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار