به روز شده در: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰
در دیدار با «فهد بن محمود آل سعید» مطرح شد؛
وزیر امور خارجه کشورمان بر ابتکارات عملی و سازنده طرف‌های مذاکره‌کننده در وین تأکید کرد و حُسن‌نیت و جدیت کشورمان در رسیدن به توافق خوب را مورد تصریح قرار داد.
کد خبر: ۴۹۹۹۱۹
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۳ - 10January 2022

به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با «فهد بن محمود آل سعید» معاون سلطان عمان آخرین تحولات روابط دو کشور و همچنین موضوعات مهم منطقه را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار داد.

امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی، مستمر و راهبردی دو کشور جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان، از نقش مهم سلطان قابوس پادشاه فقید عمان در شکل‌گیری روابط دو کشور یاد و بر ادامه مناسبات تهران و مسقط در دوره سلطان هیثم تأکید کرد.

وزیر امور خارجه ایران همچنین با ابلاغ سلام رئیس‌جمهور کشورمان به سلطان هیثم، از حضور هیئت عالی‌رتبه عمانی در مراسم تحلیف سیزدهمین رئیس‌جمهور اسلامی ایران تقدیر و تشکر کرد.

امیر عبداللهیان با تشریح سیاست دولت سیزدهم در اولویت‌دهی به همکاری با کشورهای منطقه، عمان را یکی از اولویت‌های اصلی برای همکاری‌ها در منطقه دانست و گسترش همه‌جانبه همکاری‌های فیمابین در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را مورد تأکید قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان در حوزه همکاری‌های اقتصادی، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای همکاری در عرصه حمل و نقل کالا و مسافر، حوزه انرژی، گردشگری، خطوط هوایی و سایر موارد همکاری را مورد تأکید قرار داد.

امیرعبداللهیان همچنین در تشریح نگاه جمهوری اسلامی ایران به همکاری با کشورهای منطقه خلیج فارس و در چارچوب سیاست همسایگی، بر نبود هرگونه محدودیت و استثنایی در برقراری روابط خوب با کشورهای منطقه تأکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص بحران یمن نیز با اشاره به دیدگاه اصولی جمهوری اسلامی ایران از ابتدای این بحران، مبنی بر راه‌حل سیاسی و مبتنی بر گفتگو، ضمن تأکید مجدد بر ضرورت پیمودن مسیر سیاسی و گفتگو برای حل مشکلات مردم یمن، از موضع حکیمانه عمان در این خصوص و همچنین تلاش‌های ارزشمند دولت عمان در زمینه انتقال سفیر شهید کشورمان در یمن به تهران برای مداوا را مورد قدردانی قرار داد.

امیرعبداللهیان با تشریح آخرین تحولات مرتبط با گفتگوهای وین، بر نگاه کشورمان به ابتکارات عملی و سازنده طرف‌های این گفتگو در عمل تأکید کرد و حُسن‌نیت و جدیت کشورمان در رسیدن به توافق خوب را مورد تصریح قرار داد.

«فهد بن محمود آل سعید» معاون سلطان عمان نیز در این دیدار با اشاره به روابط نزدیک و برادرانه دو کشور، گسترش همکاری‌های فی‌مابین و علاقمندی عمان به ایفای نقش در زمینه همگرایی کشورها در منطقه را مورد تأکید قرار داد.

وی با اشاره به تاریخ و فرهنگ غنی ایران، بر نقش سازنده ایران در تحولات منطقه تأکید کرد.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار