به روز شده در: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۷
رئیس اداره چاپ و نشر انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان:
کرمی اظهار کرد: نمایشگاه مجازی کتاب فرصتی است تا تازه‌های نشر در سایه بازدید مردم از آن بهتر دیده شود و به رونق کسب و کار ناشران و فعالان این حوزه منجر شود.
کد خبر: ۵۰۰۷۴۱
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۳ - 15January 2022

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «بهبود کرمی» رئیس اداره چاپ و نشر انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان ضمن اشاره به مزایای برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران اظهار داشت: برپایی این رویداد امسال برای دومین سال متوالی اتفاق خیلی خوبی است که می‌تواند دسترسی گسترده مردم به کتاب‌های ناشران را برای کل کشور فراهم کند. طی سال‌های گذشته بخش زیادی از مردم به تازه‌های نشر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان یا سایر ناشران دسترسی نداشتند و در دو سال اخیر به دلیل کرونا این موضوع تشدید شده بود که نمایشگاه مجازی کتاب تهران توانست بخش عمده‌ای از کاستی‌های آن را جبران کند.

وی با بیان اینکه خوب است چنین رویدادی مستمر و ادامه‌دار باشد، اظهار کرد: نمایشگاه مجازی کتاب فرصتی است تا تازه‌های نشر در سایه بازدید مردم از آن، بهتر دیده شود و به رونق کسب و کار ناشران و فعالان این حوزه منجر شود.

کرمی با اشاره به استمرار شرایط کرونا و نگرانی مردم برای حضور در گردهمایی‌های فیزیکی بیان کرد: ناشران در این مدت به تولید آثار بسیاری اقدام کرده‌اند اما شرایط و امکان عرضه آن‌ها را نداشتند و نمایشگاه فیزیکی به کمک صنعت نشر آمده است تا آن‌ها آثار تازه خود را در معرض دید مخاطبان قرار دهند.

رئیس اداره چاپ و نشر انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان همچنین درباره ضرورت حضور ناشران در فضای مجازی و ظرفیت‌های آن تصریح کرد: اینترنت فضای گسترده‌ای است که ناشران باید به عنوان بخشی از جامعه حضور خود را در آن پررنگ کنند و به‌نظرم نمایشگاه مجازی کتاب توانست تا حدود زیادی ناشران را با این فضا آشنا کند.

کرمی در پایان گفت: مردم نیز باید به نوعی عادت کنند که کتاب را در سبد خرید فرهنگی خود داشته باشند و در کنار سایر اقلام مورد نیاز خود کتاب را نیز از فضای مجازی خریداری کنند و اگر نمایشگاه مجازی یا چنین طر‌ح‌هایی نباشد ممکن است کتاب از سبد خانوار خارج شود.

دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از سوم بهمن‌ماه آغاز می‌شود و تا دهم بهمن‌ماه ١٤٠٠ به مدت هشت روز ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان برای بازدید و خرید کتاب می‌توانند به ketab.irمراجعه کنند.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار