به روز شده در: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۲
رئیس جمهور سوریه با صدور یک فرمان قانونی، تمام شهروندان این کشور را که از خدمت سربازی گریخته‌اند مشمول عفو عمومی قرار داد.
کد خبر: ۵۰۲۵۹۳
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۹ - 25January 2022

عفو عمومی دمشق برای نظامیان فراری در داخل و خارج سوریهبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، بشار اسد رئیس جمهور سوریه فرمان قانونی مبنی بر عفو عمومی صادر کرد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که این عفو شامل عفو مجازات تمام کسانی است که در داخل و خارج سوریه از خدمت سربازی فرار کرده‌اند.

عفو ریاست جمهوری سوریه شامل افراد زیر است:

الف) عفو کامل مجازات کسانی که در داخل سوریه از خدمت سربازی فرار کرده‌اند و این مسئله بر اساس فرمان تقنینی شماره ۶۱ صادره در سال ۱۹۵۰ است.

ب) عفو کامل مجازات کسانی که در خارج سوریه از خدمت سربازی فرار کرده‌اند و این مسئله بر اساس فرمان تقنینی شماره ۶۱ صادره در سال ۱۹۵۰ است.

بر اساس این فرمان، این عفو شامل افراد متواری و فراری از دست عدالت نمی‌شود مگر اینکه کسانی که در داخل حضور دارند ظرف سه ماه و کسانی که در خارج از سوریه هستند، ظرف چهار ماه، خود را معرفی کنند.

در همین ارتباط، نهاد ریاست جمهوری سوریه مهر ماه ۱۳۹۷، یک فرمان حکومتی درباره مجازات‌های نظامی صادر کرد.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه با صدور این فرمان، بر عفو سراسری مجازات تمامی کسانی تأکید کرد که از خدمت سربازی در این کشور فرار کرد‌ه‌اند.

این طرح شامل عفو مجازات همه کسانی بود که جرمشان در قانون خدمت سربازی شماره ۳۰ صادره در سال ۲۰۰۷ آمده است.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها