به روز شده در: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۸
پیکر 14 شهید حادثه تروریستی شب جمعه هنگ مرزی سراوان، بر روی دستان مردم شهیدپرور زاهدان از محل مسجد جامع تا مصلی قدس تشییع شد.
کد خبر: ۵۱۴۴
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۸ - 27October 2013

پیکر 14 شهید حادثه تروریستی سراوان تشییع شد

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس از زاهدان، در این مراسم مردم با شعارهای « عزا، عزاست امروز، روز عزاست امروز، مهدی صاحب زمان (عج)، صاحب عزاست امروز» و «چه کربلاست امروز، چه قتلگاست امروز» شهدا را بدرقه کردند.

حساب اهل سنت با اهل شرارت اهل سنت جدا است

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در این مراسم باشکوه گفت: حساب اهل سنت با اهل شرارت جدا است و هر اندازه که این گروهها، شرارت انجام دهند، مردم فهیمتر و بصیرتر خواهند شد.

آیت ا... «عباسعلی سلیمانی»، افزود: اینگونه کارها و فعالیتها، با توجه به نزدیک شدن به ماه محرم ، برای ترساندن مردم از حضور در مراسمات این ماه بوده؛ ولی انگار تاکنون نفهمیده اند که مردم ما در امورات مذهبی و دینی، همه چیز خود را فدا می کنند.

وی خاطر نشان کرد: اینگونه اقدامات از سوی گروههای گمراه و نادان و فریب خوردهای انجام میشود که تحمل و توان شناخت حق از باطل را ندارند.

امام جمعه زاهدان تأکید کرد: این افراد نمی دانند که اگر ناامنی در منطقه ایجاد شود، اقوام و آشنایان خود آنها نیز ، در این آتش ناامنی خواهند سوخت.

سلیمانی در ادامه از صاحبان تریبون، علما، ائمه جمعه شیعه و سنی درخواست کرد همانطور که در مراسم تشییع جنازه شهدا حضور پیدا کردند و این اقدام را محکوم کردند، در خطبهها و منبرهای خود نیز این اقدام را محکوم کنند و خانوادههای داغدیده در این حادثه نیز صبر پیشه کنند.

در حاشیه این برنامه «غلامعلی ثموری»، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان زاهدان نیز گفت: از تعداد 14 شهید، 11 نفر به خراسان رضوی، یک نفر به خراسان جنوبی و یک نفر به خراسان شمالی و یک نفر به خوزستان جهت تدفین بعد از تشییع جنازه در زاهدان اعزام شدند.

ثموری اضافه کرد: مراسم سومین روز شهدای حادثه تروریستی سراوان روز سه شنبه 7 آبان از ساعت 9صبح در مسجد جامع زاهدان به دعوت دفتر نمایندگی ولی فقیه و استانداری سیستان و بلوچستان برگزار خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها