به روز شده در: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۸
سخنگوی دولت:
بهادری جهرمی گفت: دولت مردمی با نهضت ملی مسکن و وعده ساخت چهار میلیون مسکن طی چهار سال درصدد است بخشی از مشکلات موجود در حوزه مسکن را برطرف کند.
کد خبر: ۵۱۵۶۵۹
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۶ - 11April 2022

دولت مردمی با «نهضت ملی مسکن» درصدد برطرف کردن مشکلات مسکن استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «علی بهادری جهرمی» سخنگوی دولت در یادداشتی تحت عنوان «از حساب ۱۰۰ تا نهضت ملی مسکن» نوشت: «دیروز سال‌گشت افتتاح حساب شماره ۱۰۰ بود. «ساخت خانه ارزان‌قیمت»؛ این فرمان امام خمینی (ره) در ۲۱ فروردین ۱۳۵۸ بود.

جنگ تحمیلی و سوءمدیریت‌های پس از آن، اجازه نداد که مسکن شایسته، در دسترس همه ایرانیان قرار بگیرد. در سال ۱۳۵۵ مسکن‌های بادوام یک درصد بود که اکنون به حدود ۶۰ درصد رسیده است.

سرانه تعداد مسکن نیز در سال ۱۳۵۵ معادل ۰.۷۹ درصد بوده که اکنون بیشتر شده است. اما با سرمایه‌ای شدن مسکن، هنوز بسیاری از خانواده‌های ایرانی یا مستأجرند و یا در خانه‌هایی که مقاوم و زیبنده نیستند زیست می‌کنند.

نمی‌توان منکر خدمات بنیاد مسکن و سایر اقدامات نهاد‌های مختلف در طول این سال‌ها برای خانه‌دار شدن اقشار مختلف شد، اما به رغم وعده‌های مختلف دولت‌های پس از انقلاب برای خانه‌دار شدن ایرانیان، دلایلی که کاویدن آن فرصت‌های جداکانه‌ای می‌طلبد مانع عملیاتی شدن وعده‌ها پیرامون مسکن شد.

«داشتن مسکن متناسب با نیاز، حق هر فرد و خانواده ایرانی است». این فراز از اصل سی‌ویکم قانون اساسی برگرفته از مطالبات به حق، ولی نعمتان انقلاب است. دوراندیشی بنیان‌گذار انقلاب و تدبیر قانون‌گذاران اساسی در کنار سایر متون قانونیِ لازم‌الاجرا نظیر سیاست‌های کلی نظام در امور مسکن، تکالیف قانونی مشخصی را بر عهده دولت و سایر نهاد‌های حاکمیتی گذارده است که تحقق آن نیازمند هم‌افزایی قوا و کار جهادی است.

دولت مردمی با «نهضت ملی مسکن» و وعده ساخت چهار میلیون مسکن طی چهار سال درصدد است بخشی از مشکلات موجود در حوزه مسکن را برطرف کند. سند تحول دولت راهکار‌های مشخص با زمان‌بندی‌های معین را به این منظور تدارک دیده است. ان‌شاءالله بتوانیم در طول دوره خدمت، با همراهی مردم و کار جهادی و فراهم آوردن مسکن باکیفیت و موردنیاز، بخش مهمی از دغدغه‌های بجای خانواده‌های ایرانی را برطرف کنیم.»

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار