به روز شده در: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۸
انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۲ فرانسه در حالی برگزار شد که نامزد‌ها از اسلام هراسی برای تقویت جایگاه خود استفاده کردند.
کد خبر: ۵۱۹۸۶۶
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۸ - 01May 2022

رشد اسلام هراسی در فرانسه و آلمان/ افزایش فشار‌ها علیه مسلمانان و مهاجران

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، اسلام هراسی پدیده‌ای رو به رشد در فرانسه طی سال‌های اخیر بوده است.

به گزارش پایگاه «thekashmirmonitor»، سیاستمداران فرانسوی برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، از اسلام هراسی سود می‌برند.

نظرسنجی‌ها پیشتر نشان دادند که «امانوئل مکرون»، رئیس جمهور فرانسه، به سختی در برابر «مارین لوپن» از جناح راست افراطی در دور دوم ریاست جمهوری به پیروزی رسید.

«ژوسلین سزاری»، استاد در دانشگاه هاروارد، به عرب نیوز می‌گوید که صحبت‌های ضد مسلمانان و ضد مهاجران در فرانسه موضوع جدیدی نیست.

در برخی مسائل، قائل شدن به تفاوت بین مکرون و لوپن، به خصوص در مورد دیده شدن مسلمانان، بسیار سخت است؛ برخی از وزرای مکرون در این مورد حتی بیش از حد و بسیار سخت‌تر از خود او رفتار کرده اند.

سال گذشته، «جرالد دارمانین»، وزیر کشور فرانسه، لوپن را غافل و او را در برابر اسلام ضعیف توصیف کرد.

«پل اسمیت»، دانشیار و سرپرست بخش مطالعات فرانسه، زبان‌ها و فرهنگ‌های مدرن در دانشگاه «ناتینگهام»، می‌گوید که لفاظی‌های ضد اسلامی در فرانسه «عادی شده» شده است.

«مایتر راجنیش کریم لائوئینی»، وکیل فرانسوی، می‌گوید که یک مانع بزرگ برای جلب رأی مسلمانان این بوده است که در حالی که مسلمانان همچنان موضوع بحث سیاسی هستند، اما آن‌ها کنار گذاشته شده اند.

لائوئینی، گفت «در بیشتر موارد، مسلمانان از بحث‌هایی که بر آن‌ها تأثیر می‌گذارد، حذف می‌شوند.»

کنار گذاشتن مسلمانان، تنها فضای بدگمانی را در میان مسلمانان ایجاد می‌کند که در نهایت فکر می‌کنند فرانسه ترجیح می‌دهد آن‌ها را به عنوان یک مشکل ببیند تا بخشی از راه‌حل.

فرانسوی‌ها و آلمانی‌ها در این موضوع در اروپا مشترک هستند؛ آن‌ها کمترین حضور مسلمانان را در هر ساختار سیاسی یا عمومی دارند، چرا که هیچ ادغام سیاسی وجود نداشته است.

منبع: میزان

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها