به روز شده در: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۷
کارشناس مسائل غرب آسیا:
صدرالحسینی گفت: در سال‌های اخیر آگاهی و بصیرت در افکار عمومی جهان نسبت به آرمان فلسطین در مقایسه با سال‌های گذشته افزایش پیدا کرده و این یکی دیگر از نشانه‌های افول رژیم صهیونیستی است.
کد خبر: ۵۲۲۴۶۴
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۷ - 15May 2022

آگاهی و بصیرت جهانی نسبت به آرمان فلسطین افزایش یافته است

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «سیدرضا صدرالحسینی» کارشناس مسائل غرب آسیا در گفت‌وگویی در ارتباط با فرا رسیدن «یوم النکبه» (سالروز اشغال فلسطین و تشکیل رژیم جعلی اسرائیل) و همچنین افزایش اعتراضات مردم فلسطین در مسجد الاقصی و به شهادت رسیدن خبرنگار شبکه خبری الجزیره در جریان پوشش این اعتراضات توسط صهیونیست‌ها، اظهار داشت: در شرایط کنونی می‌توانیم بگوییم که از حدود یک ربع قرن پیش یعنی ۲۵ سال گذشته خشونت ارتش و پلیس رژیم صهیونیستی نسبت به فلسطینی‌ها و مسجدالاقصی افزایش جدی پیدا کرده و ما پیش از این، این میزان خشونت را شاهد نبودیم. در مقابل مقاومت مردم فلسطین به ویژه ساکنان قدس شریف نیز به حد اعلای خود رسیده است و به همین جهت روز قدس سال جاری شرایط ویژه‌ای داشت و به صورت مستمر این شرایط ادامه دارد.

وی تاکید کرد: خون پاک خبرنگار شهید «شیرین ابوعاقله» خبرنگار الجزیره به این حرکت موج جدیدی را افزود و شرایط جدیدی را ایجاد کرد. اسم ایرانی این شهید، ملیت و قومیت فلسطینی او و دین مسیحی این خبرنگار توانست این واقعیت را به خوبی جلوه دهد که موضوع فلسطین یک موضوع قومیتی، دینی و زبانی نیست بلکه یک موضوع انسانی است.

 کارشناس مسائل غرب آسیا افزود: در حال حاضر شرایط در فلسطین به نحوی شده که از یک طرف رژیم صهیونیستی با تمام توان پلیسی، نظامی و مذهبی خود تلاش دارد که روز «یوم النکبه» را برگزار کند، از طرف دیگر فلسطینی‌ها این روز را «صبح پیروزی» برای مبارزه با این رژیم نامیده‌اند و ما شاهد طلاقی منافع دو جریان حق و باطل در این زمینه هستیم.

صدرالحسینی با بیان اینکه تحولات جاری در فلسطین نشان می‌دهد که ما در روز‌های پر فراز و نشیبی قرار گرفته‌ایم و باید وجدان بشری قضاوت نهایی خود را در مورد این تحولات انجام دهد، خاطرنشان کرد: بعد از شهادت خبرنگار الجزیره تعدادی از نمایندگان مجلسین آمریکا در این ارتباط اظهار نظر کردند و موضوع آپارتاید و سرکوب‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین را به صورت علنی مطرح و محکوم کردند و تعدادی از آن‌ها خواستار پاسخ گویی مقامات آمریکا نسبت به کمک‌های بلاعوض و فراوانی شدند که هر ساله از سوی دولت واشنگتن به صهیونیست‌ها ارائه می‌شود.

وی تاکید کرد: در حال حاضر در شرایطی به سر می‌بریم که آگاهی و بصیرت در سطح جهانی نسبت به آرمان فلسطین در مقایسه با سال‌های گذشته افزایش پیدا کرده و این یکی از نشانه‌های افول رژیم صهیونیستی است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها