به روز شده در: ۱۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۸
شهید اکبر به‌خواه در قسمتی از وصیت‌نامه خود آورده است: «اگر شهید شدم بر سر مزار من گریه نکنید، چون با رضایت کامل شما به جبهه رفتم و برای پیروزی اسلام بر کفار از جان خود گذشتم.»
کد خبر: ۵۲۳۷۲۵
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۴ - 21May 2022

مروری بر وصیت‌نامه شهید «به‌خواه»

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «شهید» شاهد شهود عرفانی شد و نقش هرچه خوبی را در چهارفصل گیتی نمایان کرد و چشم ستارگان آسمان را روشن، ققنوس هشت جنت که هفت آسمان را مجذوب خود کرده است، همان عاشقی که در وادی مقدس عاشقی، پر پرواز گشود و فرشتگان را نوازشگر روح نابش کرد.

می‌خواهیم هر روز را با نامی و یادی از این ستاره‌ها، شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛ باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت، شهامت، مجاهدت و شجاعت... برگ سبزی، تحفه درویش، تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

وصیت‌نامه شهید اکبر به‌خواه

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

مادر و پدر عزیزم می‌خواستم که به عرض شما برسانم که اگر شهید شدم بر سر مزار من گریه نکنید، چون با رضایت کامل شما به جبهه رفتم و برای پیروزی اسلام بر کفار بعثی از جان خود گذشتم، بر سر مزار من دسته گل نگذارید و بر سر قبر من سنگ مرمر نگذرید، چون که این کار‌ها فایده ندارد، می‌خواهم که مرا در نزدیکی قبرستان مدرسه خودمان به خاک بسپارید، چون که من دوست دارم همیشه در انجا باشم هم چند نشد خوب درس بخوانم، ولی آنجا را مانند جان خود دوست دارم و می‌خواهم آنجا باشم.»

منبع: فارس

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار