به روز شده در: ۱۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۶
امیرعبداللهیان در دیدار معاون وزیر خارجه تاجیکستان:
وزیر امور خارجه، سفر رئیس‌جمهور تاجیکستان به تهران را در توسعه روابط دو کشور پراهمیت دانست و گفت: ایران و تاجیکستان از اشتراکات فراوان تاریخی، تمدنی، فرهنگی و زبانی برخوردارند و این ظرفیت عظیم زمینه‌ساز گسترش هر چه بیشتر روابط بین دو کشور خواهد بود.
کد خبر: ۵۲۵۶۵۲
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۵ - 29May 2022

اشتراکات فراوان ایران و تاجیکستان زمینه‌ساز گسترش روابط دوجانبه استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «مظفر حسین‌زاده» معاون وزیر امور خارجه جمهوری تاجیکستان روز گذشته (شنبه) در آستانه سفر رئیس جمهور تاجیکستان به جمهوری اسلامی ایران با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار ضمن ابراز خشنودی از سفر رئیس جمهور تاجیکستان به تهران، این سفر را در توسعه روابط دو کشور پراهمیت خواند و خاطرنشان کرد که جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان از اشتراکات فراوان تاریخی، تمدنی، فرهنگی و زبانی برخوردارند و این ظرفیت عظیم زمینه‌ساز گسترش هر چه بیشتر روابط بین دو کشور دوست و برادر خواهد بود.

حسین‌زاده معاون وزیر امور خارجه تاجیکستان نیز با تاکید بر اهمیت روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف، مراتب آمادگی تاجیکستان برای توسعه روابط بیش از پیش با جمهوری اسلامی ایران را اعلام داشت.

در این دیدار درباره آخرین مسائل روابط دو جانبه و آخرین پیگیری‌ها و تفاهمات به عمل آمده در سفر سال گذشته رئیس جمهور کشورمان به تاجیکستان گفتگو و تبادل نظر شد.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار