به روز شده در: ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۸
سفیر فلسطین در اتحادیه اروپا:
سفیر فلسطین در اتحادیه اروپا ضمن ابراز خوش بینی درباره پیشرفت در مواضع نهاد‌ها و مؤسسات بین المللی در قبال پرونده ترور شیرین ابو عاقله، از مواضع غیر عملی اروپا در این خصوص انتقاد کرد.
کد خبر: ۵۲۸۶۵۱
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۲ - 13June 2022

مواضع اروپا در قبال ترور «ابوعاقله» فارغ از اتخاذ تدابیر عملی بودبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، سفیر فلسطین در اتحادیه اروپا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الجزیره درباره تازه‌ترین تحولات مربوط به پرونده ترور «شیرین ابو عاقله» گفت: در مواضع نهاد‌ها و مؤسسات بین المللی در قبال ترور شیرین ابو عاقله و اعمال فشار علیه رژیم صهیونیستی برای همکاری در خصوص این پرونده، پیشرفت‌های مثبتی حاصل شده است.

وی ادامه داد: مواضع کشور‌های اروپایی در خصوص تحت فشار قرار دادن تل آویو در ارتباط با ترور ابو عاقله، کمتر از انتظار و پیش بینی‌های ما و فارغ از اتخاذ تصمیمات عملی علیه اسرائیل بود.

سفیر فلسطین تصریح کرد: ما معتقدیم تحقیقات درباره ترور ابو عاقله باید تحت نظر یک کمیته بین المللی انجام شود.

گفتنی است، ۱۱ ماه مه گذشته، شیرین ابوعاقله خبرنگار ۵۱ ساله شبکه خبری الجزیره در جریان پوشش خبری زنده یورش شهرک نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی، هدف گلوله نظامیان صهیونیست قرار گرفت و به شهادت رسید. قتل این خبرنگار با واکنش‌های شدید بین المللی و گروه‌های فلسطینی مواجه شد.

نتایج یک گزارش نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی رتبه نخست قتل خبرنگاران در جهان را دارا می‌باشد. این گزارش را «انجمن آمریکایی ضد جریان‌ها» (Counter currents) منتشر کرده و در آن گفته است که رژیم صهیونیستی بیشترین جنایات را علیه خبرنگاران مرتکب شده است و در میان فهرستی از کشور‌ها در این زمینه در مقام نخست قرار دارد.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها