به روز شده در: ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۶
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
اسماعیلی گفت: سرود «سلام فرمانده» به عنوان یک اثر بزرگ و افتخار ملی، اوج اقتدار فرهنگی نظام جمهوری اسلامی را به جهان نشان می‌دهد.
کد خبر: ۵۲۸۹۷۳
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۲ - 15June 2022

فراگیری «سلام فرمانده» اوج اقتدار فرهنگی نظام اسلامی را به رخ کشیدبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، هفتصد و هفتاد و چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور روز گذشته با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای این شورا در سالن اجتماعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخشی از این جلسه که به تجلیل شورای فرهنگ عمومی کشور از عوامل سرود «سلام فرمانده» اختصاص داشت، درباره این اثر، اظهار داشت: این سرود به عنوان یک اثر بزرگ و افتخار ملی، این روز‌ها به تقویت فضای عمومی و توسل به حضرت ولیعصر (عج) منجر شده که با اجتماعات چند ده هزار نفری در سراسر کشور و چندصد هزارنفری در برخی شهر‌های بزرگ، اوج اقتدار فرهنگی نظام جمهوری اسلامی را به رخ جهان بکشد.

رییس شورای فرهنگ عمومی کشور در ادامه افزود: سرود «سلام فرمانده» در تقویت اشتیاق عمومی پس از شنیدن نام مقدس حضرت ولیعصر (ع) نقش به سزایی داشته است و در راستای همین نقش، شاهد بازخوانی سرود به زبان‌ها و گویش‌های مختلف در کشور‌های گوناگون بوده ایم که همین موضوع از عظمت بزرگ این اثر نشات گرفته است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: اخلاص، دستمایه اصلی تولید سرود «سلام فرمانده» بوده که همین اخلاص موجب برکت و درخشش این اثر شده و از سوی دیگر این روز‌ها موجب وحدت، افتخار و مباهات ملت ایران شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روند درمانی کرونا در کشورمان، گفت: امروز شاهد هستیم ویروس کرونا همچنان جان مردم برخی کشور‌های اروپایی و آمریکایی را می‌گیرد و آمار و ارقام فوتی‌های کرونا در این کشور‌ها رو به افزایش است؛ از سوی دیگر چند وقتی است با اقدامات اساسی فوتی‌های کرونا در کشورمان به حداقل رسیده است، اما رسانه‌های غربی درباره این اتفاق بزرگ سکوت کرده اند و حرفی از این دستاورد بزرگ به میان نمی‌آورند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه این جلسه به برپایی افتتاحیه بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) که در آستان مقدس رضوی برگزار شد، اشاره کرد و گفت: هنرمندان اصیل فرهنگ ایرانی اسلامی افتخارشان خدمت به اهل بیت (ع) است و رونمایی از تابلوی «نماز باران» اثر حسن روح الامین و اجرای زیبای موسیقی حجت اشرف زاده در این مراسم تنها بخشی از خدمت و ارادت هنرمندان به اهل بیت (ع) محسوب می‌شود.

ارائه گزارشی از برپایی آخرین دوره نمایشگاه کتاب تهران و بحث و بررسی درباره طرح ملی نشاط اجتماعی پساکرونا از موضوعات مورد بحث در هفتصد و هفتاد و چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور بود.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار