به روز شده در: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۹
فلسطینی‌ها با برگزاری چنین رزمایش‌هایی می‌خواهند نشان دهند که برای هر گونه درگیری با اسرائیل آماده هستند و توانمندی‌های زیادی نیز دارند که می‌توانند با استفاده از آن‌ها دشمن را زمینگیر کنند.
کد خبر: ۵۳۰۲۹۷
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۱ - ۰۳:۳۲ - 23June 2022

پیام قاطع رزمایش گروه‌های مقاومت غزه برای صهیونیست‌هاگروه بین‌الملل دفاع‌پرس: در پی تشدید تنش بین فلسطین‌ها و رژیم صهیونیستی در هفته‌های اخیر، گروه‌های مقاومت در غزه رزمایش نظامی برگزار کردند، عملیاتی که حاوی پیام‌های شدیداللحنی برای دشمن صهیونیستی است که اگر دست از پا خطا کند پاسخ دردناکی را دریافت خواهد کرد.

بر اساس گزارش الوقت، درحالی که مقامات صهیونیستی هر روز با لفاظی‌های خود علیه فلسطینی‌ها و به رخ کشیدن توانمندی نظامی خود تلاش می‌کنند فلسطینی‌ها را به عقب نشینی از درگیری‌های احتمالی وادار کنند، اما گروه‌های مقاومت هم برگه‌های خود را رو کرده‌اند تا به اشغالگران نشان دهند که آماده پاسخگویی به هر نوع ماجراجویی جدیدی هستند.

گردان‌های «سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در نوار غزه روز دوشنبه اعلام کرد که رزمایش «عزم الصادقین» (عزم و اراده راستگویان) را آغاز کرده است. در این رزمایش چندین تشکیلات نظامی وابسته به «سرایا القدس» مشارکت کردند. این رزمایش که با حضور یگان‌های موشکی و توپخانه‌ای برگزار شد برای افزایش سطح آآمادگی نیرو‌های فلسطینی در برابر تهدیدات خارجی انجام می‌شود.

این رزمایش در زمانی انجام می‌شود که تحرکات صهیونیست‌ها در غزه و کرانه باختری در هفته‌های اخیر افزایش یافته است بنابراین در برهه کنونی که اسرائیل تلاش می‌کند تا قدرت نظامی گروه‌های غزه را محک بزند رزمایش گروه‌های مقاومت حاوی پیام‌های مهمی است.

فلسطینی‌ها با برگزاری چنین رزمایش‌هایی می‌خواهند نشان دهند که برای هر گونه درگیری با اسرائیل آماده هستند و توانمندی‌های زیادی نیز دارند که می‌توانند با استفاده از آن‌ها دشمن را زمینگیر کنند. گروه‌های مقاومت بار‌ها نسبت به دشمن اسرائیلی هشدار داده‌اند که اگر جنگ جدیدی را شروع کند، پاسخ قاطعانه‌ای به آن خواهند داد که نبرد «سیف القدس» در مقابل آن ناچیز است.

سال گذشته در مدت ۱۱ روز در نبرد سیف القدس، بیش از ۴ هزار موشک به سمت اراضی اشغالی شلیک شد و با توجه به دستاورد‌های اخیر مقاومت در غزه، در نبرد احتمالی تعداد این موشک‌ها به مراتب گسترده‌تر از قبل خواهد بود. زیرا این بار غزه حمایت قاطع محور مقاومت در منطقه را نیز پشت سر خود دارد و می‌تواند پیروزی بزرگی را در میدان نبرد کسب کند.

طی یکسال سپری شده از نبرد سیف القدس، گروه‌های مقاومت غزه دستاورد‌های زیادی را در عرصه موشکی و پهپادی کسب کرده‌اند و همین مسئله نگرانی صهیونیست‌ها را در پی داشته است و به همین خاطر برای ورود به درگیری جدید با فلسطینی‌ها جانب احتیاط را در پیش گرفته‌اند.

فرونشاندن بالن جاسوسی اسرائیل در غزه که چند روز پیش انجام شد، نشان داد که فلسطینی‌ها در عرصه جنگ الکترونیک نیز حرفی برای گفتن دارند و بعد از این اسرائیلی‌ها به راحتی نخواهند توانست با استفاده از پهپاد‌های جاسوسی، اطلاعاتی را از نوار غزه به دست بیاورند. زیرا که این پهپاد‌ها دیگر در برابر پدافند هوایی و توانایی فلسطینی‌ها در امان نیستند.

رزمایش گروه‌های غزه سه هفته پس از رزمایش بزرگ ارتش اسرائیل در قبرس انجام می‌شود و فلسطینی‌ها هم درصددند تا آمادگی خود را برای هر گونه درگیری بالا ببرند. صهیونیست‌ها با برگزاری رزمایش ارابه‌های آتشین سعی کردند تا میزان آمادگی نیرو‌های خود را نشان دهند و فلسطینی‌ها نیز برای اینکه نشان دهند در بالاترین سطح آماده باش نظامی قرار دارند، اقدام مشابهی را طرح‌ریزی کردند.

از سوی دیگر، این رزمایش‌ها در چارچوب تلاش گروه‌های مقاومت برای ارتقای سامانه موشکی و در اختیار داشتن همه ابزار‌های قدرت و توسعه آن از نظر کمی و کیفی است تا همیشه برای هر نبرد احتمالی آماده باشد. همچنین گروه‌های فلسطینی با این رزمایش تلاش می‌کنند تا بُرد و قدرت تخریب و میزان دقت موشک‌ها و سلاح‌های جدید خود را مورد آزمایش قرار دهند تا در میدان‌های جنگ کارایی بهتری داشته باشند.

از طرفی، باتوجه به اینکه جنایات اسرائیل در کرانه باختری و قدس افزایش یافته است و بسیاری از فلسطینی‌ها نسبت به از دست دادن خانه‌های خود نگران هستند، بنابراین گروه‌های مقاومت با این رزمایش می‌خواهند به فلسطینی‌ها این قوت قلب را بدهند که در کنار آن‌ها ایستاده‌اند و اجازه نخواهند داد اشغالگران برنامه‌های مخربانه خود را در سرزمین‌های فلسطین عملی کنند.

همچنین با توجه به یورش‌های مکرر نظامیان اسرائیلی به مسجدالاقصی و قدس، که به شهادت و زخمی شدن ده‌ها فلسطینی منجر شده است، برگزاری این رزمایش به صهیونیست‌ها گوشزد می‌کند که اگر بار دیگر در محاسبات خود اشتباه کنند و به تنش‌ها دامن بزنند، باز هم توان این را دارند که دشمن را از کرده خود پشیمان کنند.

باتوجه به اینکه شکاف‌های سیاسی در تل‌آویو تشدید شده و خبر‌هایی از فروپاشی کابینه و انحلال پارلمان حکایت دارد، بنابراین بعید نیست که نفتالی بنت برای جلوگیری از فروپاشی کابینه خود دست به ماجراجویی در غزه بزند تا برای چند صباحی در قدرت بماند بنابراین، گروه‌های فلسطینی با برگزاری رزمایش برای هر گونه سناریویی از طرف دشمن آماده می‌شوند و به دشمن اسرائیلی این پیام را ارسال می‌کنند که در نبرد‌های آتی دست بسته نخواهند بود و به آنچه درباره دفاع از ملت فلسطین وعده داده‌اند، عمل خواهند.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار