به روز شده در: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۹
رئیس سازمان بسیج مستضعفین:
سردار سلیمانی گفت: استمرار راه شهدا، فداکاری جانبازان و مقاومت خانواده‌های معظم شهدا را با جهاد تبیین می‌توانیم دستمایه موفقیت و پیروزی قرار دهیم.
کد خبر: ۵۳۱۸۵۷
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴ - 01July 2022

دستیابی به موفقیت در پرتو «جهاد تبیین»/ پیروزی انقلاب اسلامی سرفصلی جدید در تاریخ بشریت بودبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار «غلامرضا سلیمانی» رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور در جشن مراسم سالروز آزادسازی شهر مهران در عملیات کربلای یک که در ایلام برگزار شد، اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی، یک آغاز و سرفصلی جدید در تاریخ بشریت بود.

وی افزود: بیش از ۶۰ مرکز مطالعات راهبردی در کشور آمریکا در خدمت صهیونیست‌ها مسائل جهان به ویژه جهان اسلام و تحولات آن را مورد مطالعه قرار می‌دهند؛ این مراکز عموما توسط صهیونیست‌ها اداره می‌شوند، این مراکز متوجه شدند که چه تاریخ جدیدی برای جهان اسلام و بشریت رقم خورده و تمام امکانات خود را در مقابل جمهوری اسلامی و ملت ایران در انقلاب اسلامی که با تکیه بر عزم و اراده الهی و به رهبری امام راحل جمهوری اسلامی را انتخاب کرده بودند، قرار دادند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور اضافه کرد: به فرمان امام (ره) مقاومت مردمی ملت ایران در مقابل دشمن آغاز شد؛ این مقاومت تنها صف‌آرایی نیروهای نظامی و مردمی در مقابل دشمن نبود، بلکه مقاومت مردم شهر مهران بود که مجبور به ترک خانه‌های خود شده و در مقابل دشمن از خانه و کاشانه خود دفاع و ایستادگی کردند.

سردار سلیمانی ادامه داد: قبل از انقلاب، کشور به عنوان سنگربان منافع آمریکا در منطقه بود. قبل از پیروزی انقلاب سران نیروهای مسلح به دلیل تحولات انقلاب اسلامی فرار کردند و توان دفاعی و نظامی ایران دستخوش تغییرات گسترده شد؛ یکی از تهاجمات اصلی صدام بر اساس محاسبات مادی این بود که جمهوری اسلامی ساقط می‌شود و یا با جداسازی برخی از مناطق ایران یا به قرارداد ۱۹۷۵ برمی‌گردد؛ اما به برکت مقاومت مردم ایران و مدیریت الهی امام راحل هیچ‌کدام از وضعیت برای صدام نه‌تنها به دست نیامد، بلکه برای جبران شکست در مقابل ایران مجبور حمله به کویت شد و بعد از تحولات مسائل پیش آمده صدام منفور به چوبه دار آویخته شد.

وی افزود: در موسسات مطالعات دنیا مقاله‌ای ترجمه شده که برای پیروزی در نبرد فقط تجهیزات، تکنولوژی و نیروی مسلح شرط لازم نیست، بلکه شرط لازم وجود روحیه مقاومت است این مقاومت از مهران و خرمشهر آغاز شده در سراسر جهان به یک فرهنگ تبدیل شده و محور مقاومت جهان متأثر از این پایداری است.

سردار سلیمانی در ادامه به سرود «سلام فرمانده» اشاره و خاطرنشان کرد: این سرود در سطح جهان بازتاب گسترده‌ای دارد و این بیان کننده آن است که مسلمانان چشمانشان به ام القری جهان اسلام و به ملت ایران دوخته شده و به راه و روش ایران در بیش از چهار دهه نگاه می‌کنند.

وی سپس با بیان اینکه رشادت‌های ایلامی‌ها در جنگ باید روشنگری شود، گفت: مقاومت ایران در مقابل نظام سلطه یک داستان بسیار گسترده است، ولی برای بزرگی ملت ایران و ایلام حق مطلب ادا نشده است. نسل جوان باید آگاه باشد که مردم ایلام و مهران چگونه با دست خالی مقابل دشمن ایستادگی کرده‌اند.

وی افزود: بعد از پیروزی رزمندگان اسلام در شبه جزیره فاو دشمن برای جبران شکست مهران را تسخیر کرد، ولی امام (ره) فرمودند که مهران باید آزاد شود، و در یک عملیات افتخارآمیز مهران آزاد شد.

سردار سلیمانی تصریح کرد: ملت ایران به دنبال جنگ نبود، بلکه با پیروزی انقلاب اسلامی به دنبال سازندگی، پیشرفت و آبادانی، دستیابی به جایگاه ویژه و خاص خود ملت ایران بود؛ اما دشمن از هر جهت از جمله تحریم، کودتا، شبیخون فرهنگی و جنگ اقتصادی و در دوره اخیر نبرد و جنگ ترکیبی به راه انداخته است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور در پایان گفت: استمرار راه شهدا، فداکاری جانبازان و مقاومت خانواده‌های معظم شهدا را با جهاد تبیین می‌توانیم دستمایه موفقیت و پیروزی قرار دهیم و با این جهاد و در کنار آن، حضور مردم در صحنه حل مشکلات کنار مسئولین، قطعاً به قله‌های پیشرفت و آبادانی و سعادت دست خواهیم یافت.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار