به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۴
نماینده مردم در مجلس:
الهیان با بیان اینکه ایران صادقانه به تعهدات برجامی خود عمل کرده است، گفت: اگر مذاکرات نخواهد برای ما منافعی در برداشته باشد ضرورتی برای ادامه آن وجود ندارد.
کد خبر: ۵۳۲۸۲۱
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱ - 06July 2022

ایران صادقانه به تعهدات برجامی خود عمل کرده است

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «زهره الهیان» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به کارشکنی آمریکا در روند مذاکرات، اظهار داشت: ایران صادقانه و با تعهدی که دارد به تعهدات برجامی خود عمل کرده و به مذاکرات پایبند است، اما آمریکا حاضر نیست منافع ملت ایران را به رسمیت بشناسد.

وی افزود: کارشکنی آمریکا در روند مذاکرات امروز به حدی رسیده که داد اروپایی‌ها را درآورده و نماینده اتحادیه اروپا نیز نسبت به این مسأله واکنش نشان داده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: رئیس جمهور ما تأکید داشته که ما مذاکره را برای مذاکره نمی‌خواهیم و برای این مذاکره می‌کنیم که منافع و حقوق ملت ایران احیا شود.

الهیان خاطرنشان کرد: این صحبت حجت‌الاسلام رئیسی باید در روند مذاکرات مدنظر قرار گیرد و ما مذاکره را برای مذاکره نخواهیم.

وی افزود: اگر بنا بر این باشد که مذاکرات برای ما منافعی در بر نداشته باشد ضرورتی برای ادامه آن وجود ندارد چرا که ما به دنبال احقاق حق ملت ایران در مذاکرات هستیم نه چیز دیگر.

منبع: فارس

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها