به روز شده در: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۸
رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس:
سردار بایرامی گفت: دشمن تمام توان خود را بر این گذاشته که فرهنگ و حماسه دفاع مقدس را مخدوش کرده و جای قاتل و مقتول و جای متجاوز و مدافع را عوض کند.
کد خبر: ۵۳۵۶۱۲
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۰ - 23July 2022

دشمن تمام توان خود را بر مخدوش کردن حماسه دفاع مقدس گذاشته استبه گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، سردار سرتیپ دوم پاسدار «عباس بایرامی» رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در مراسم رونمایی از پوستر بیستمین «جشنواره انتخاب بهترین کتاب سال دفاع مقدس» با بیان اینکه اهمیت اقدامات صورت گرفته در حوزه دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست، اظهار داشت: امروز دشمن تمام توان خود را گذاشته تا  فرهنگ و حماسه دفاع مقدس را مخدوش کند و جای قاتل و مقتول و جای متجاوز و مدافع را عوض کند.

سردار بایرامی با تاکید بر اینکه امروز انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس به ایستگاه بیستم خود رسیده است، ادامه داد: ما تا امروز ۱۹ دوره از این واقعه ادبی و جایزه بزرگ را پشت سر گذاشته‌ایم و جا دارد از تمام آن‌هایی که ریل‌گذاری اولیه این جشنواره را گذاشته‌اند، تشکر کنیم.

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس سیاست‌گذاری برگزاری این جشنواره را دارای سابقه‌ای از دهه ۷۰ دانست و خاطرنشان کرد: وقتی تاریخ را نگاه می‌کنیم ریل گذاری‌های آن بلافاصله بعد از پایان دوران دفاع مقدس شروع شده و این سیاست‌گذاری‌ها از دهه ۷۰ شکل گرفته و تا امروز هم با قوت و قدرت ادامه دارد. در واقع وقتی ۱۹ دوره گذشته را که نگاه کنیم مشاهده خواهیم کرد که هر سال نسبت به سال قبل بهتر بر اساس آمار و ارقام رو به رشد بوده است.

وی با اشاره به افزایش تنوع برنامه‌های مرتبط با برگزاری این جشنواره اضافه کرد: شورای علمی این رویداد فرهنگی بر اساس نیاز و شرایط امروز حوزه فرهنگ تلاش کرده حوزه انتخاب کتاب را در حد و اندازه معرفی کتاب محدود نکند و ما بسیاری از برنامه‌های جانبی دیگری هم داریم که در جریان‌سازی حوزه کتاب برای ما مفید و موثر است.

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه تمامی ابعاد کتاب‌ها در محتوا، شکل، ترویج، نشر و نگهداری مورد توجه این رویداد فرهنگی است یادآور شد: اعتقاد داریم که اگر کتابی خوب، زیبا و با مهندسی خوب به جامعه معرفی شود باید در تمامی ابعاد دیده شود و آن‌ها را در بهترین ابعاد معرفی کنیم.

سردار بایرامی فعالیت در دبیرخانه جشنواره را کاری طاقت‌فرسا و شبانه روزی دانست و عنوان کرد: اگر نگاهی گذرا به تعداد و حجم کتاب‌هایی که چه در دوره نوزدهم به این دبیرخانه آمده است و چه در دوره بیستم که امسال پیش‌‎بینی ما برای ورود کتاب‌ها است داشته باشیم متوجه می‌شویم که فعالیت در این عرصه مهم و فرهنگی یک کار طاقت‌فرسا و شبانه روزی را می‌طلبد که دبیرخانه علمی، اجرایی و داوران تلاش می‌کنند تا ما به آن سقف مطلوب برسیم.

وی کار داوران، شورای علمی و دبیرخانه اجرایی این جشنواره بسیار سخت دانست و گفت: از تمامی دستندرکارن تشکر می‌کنم، زیرا در بحث جمع آوری آثار حتی به این هم اکتفا نمی‌کنیم که به طور مثال مرکزی آثار خود را برای ما ارسال نکند بلکه ما خودمان به دنبال دریافت این آثار می‌رویم، زیرا علاقمند هستیم فقط به صرف یک تعداد و یا یک مجموعه نباشد و همه در این رویداد ملی دیده شوند.

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به برنامه‌های جانبی تدارک دیده شده اشاره کرد و افزود: تجلیل از پیشکسوتان این عرصه، دیدار با خانواده شهدا جزو برنامه‌های جانبی این جشنواره است.

سردار بایرامی با بیان اینکه برگزاری این جشنواره همانند دفاع مقدس متعلق به یک مجموعه خاص نیست، گفت: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در حوزه ترویج فرهنگ دفاع مقدس از تمامی ظرفیت‌های کشور استفاده کنیم.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار