به روز شده در: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۵
مسئول سازمان بسیج رسانه کشور:
«محمدیان» گفت: جامعه در فضای مجازی متلاطم است به گونه‌ای که در اطلاع‌رسانی دچار ولنگاری هستیم به همین دلیل باید به تشکیل جبهه واحد رسانه‌ای انقلاب کمک کنیم.
کد خبر: ۵۳۶۷۵۷
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۰ - 30July 2022

به تشکیل جبهه واحد رسانه‌ای در جریان انقلاب کمک کنیم

به گزارش دفاع‌پرس از رشت، «عباس محمدیان» مسئول سازمان بسیج رسانه کشور صبح امروز (شنبه) در دیدار با سردار «محمد عبدالله‌پور» فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه رسانه نقش مهمی در حل بحران‌ها در شرایط حساس فعلی دارد، اظهار داشت: رسانه در جامعه امروزی بسیار تاثیر‌گذار بوده و می‌تواند در مواقع بحرانی به ایجاد آرامش روانی جامعه کمک کند.

مسئول سازمان بسیج رسانه کشور با اشاره به برنامه استکبار در خصوص استفاده حداکثری از قدرت رسانه در جامعه بین‌الملل، تصریح کرد: دشمن از دیکتاتوری رسانه‌ای برای بزرگ نمایی مشکلات در جمهوری اسلامی بهره برده و علیه مفاهیم اسلامی حداکثر استفاده را می‌کند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به جهاد تبیین در خنثی‌سازی برنامه استکبار در خصوص نفوذ به جمهوری اسلامی، خاطرنشان کرد: جنگ امروز جنگ روایت‌ها است و برای پیروزی در این جنگ باید همه اصحاب رسانه در کشور وظیفه جهاد تبیین را به دوش بکشند، چراکه دشمن به طور شبانه روزی در حال فعالیت است.

محمدیان با بیان اینکه بسیج رسانه خود را موظف به اجرای مطالبات مقام معظم رهبری می‌داند، گفت: بسیج رسانه در سطح کشور و استان‌ها سعی دارد برخی از عقب‌افتادگی جریان رسانه‌ای را برطرف کند و در راه تحقق این مهم باید بسترسازی لازم انجام شود.

وی با بیان اینکه مجموعه سپاه پاسداران توجه ویژه به نقش رسانه در جمهوری اسلامی دارد، تاکید کرد: دشمن از فعالیت بسیج ترس و واهمه دارد، بنابراین باید با تشکیل ساختار مناسب به برخورد با برنامه استکبار پرداخت.

مسئول سازمان بسیج رسانه کشور با تاکید بر لزوم توجه به تشکیل جبهه رسانه انقلاب متذکر شد: امروز رسانه‌های بومی و محلی در جمهوری اسلامی جریان‌ساز هستند، بنابراین باید شبکه‌سازی جبهه رسانه انقلابی تا دورترین نقاط کشور ایجاد شود که در تحقق این امر نقش فرماندهان سپاه استانی بسیار تاثیر گذار است.

وی از تشکیل ۳۰ تا ۳۵ درصدی کانون رسانه‌ای در کشور خبر داد و تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته در تلاش هستیم تا پایان سال ۳۰ تا ۳۵ درصد کانون رسانه‌ای کشور ایجاد کنیم.

محمدیان مرجعیت افکار عمومی و روانی جامعه را رسانه‌ها دانست و افزود: جامعه امروز در فضای مجازی متلاطم است به گونه‌ای که در اطلاع رسانی دچار ولنگاری هستیم و یکی از دلایل آن توجه بیش از حد به فضای مجازی است به این منظور باید به تشکیل جبهه واحد رسانه‌ای در جریان انقلاب کمک کنیم.

وی با اشاره به ضعف‌های موجود در حوزه آموزش رسانه‌ای خاطرنشان کرد:یکی از برنامه‌های بسیج رسانه کشور فراهم سازی نهضت آموزش رسانه و کادرسازی مناسب در جبهه انقلاب است و در این راستا ردیف بودجه آموزش در سازمان برنامه و بودجه اختصاص پیدا کرده و استان‌ها می‌توانند از این اعتبارات استفاده کنند.

مسئول سازمان بسیج رسانه کشور با قدردانی از زحمات فرمانده سپاه قدس گیلان را راستای حمایت از بسیج رسانه و همچنین رسانه‌های انقلابی استان گیلان تاکید کرد: با روی کار آمدن دولت انقلابی انتظارمان این است که رسانه‌های جریان انقلاب، خدمات دولت و نظام را بیشتر به مردم منعکس کنند.

«مهدی پارسا» مسئول سازمان بسیج رسانه گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه رسانه نقش بسیار تاثیرگذاری در اشاعه فرهنگ شهادت و ایثار در کشور دارد، اظهار داشت: سازمان رسانه همواره حامی تمامی رسانه‌ها از جمله رسانه‌های انقلابی بوده و در حل بسیاری از بحران‌ها با تهیه خبر خوب به دنبال رفع مشکلات است.

مسئول سازمان بسیج رسانه گیلان با اشاره به تاثیرگذاری رسانه در ایجاد آرامش در جامعه، تصریح کرد: در استان گیلان بیش از ۴۰۰ رسانه و پایگاه‌های خبری وجود دارد که این امر نشان دهنده ظرفیت رسانه در استان گیلان است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به ایجاد فضای آموزشی مناسب در عرصه رسانه، افزود: ضعف آموزش رسانه در استان گیلان مشهود است، بنابراین باید با برگزاری دوره‌های آموزشی ضعف رسانه‌ای در استان گیلان را برطرف کرد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها