به روز شده در: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۴
نماینده مردم تبریز در مجلس:
حجت‌الاسلام میرتاج‌الدینی گفت: ما باید توانمندی‌های حوزه صنعت دفاعی را توسعه دهیم و مجلس از لحاظ تأمین اعتبار بودجه، همواره پشتیبانی لازم را کرده است.
کد خبر: ۵۳۷۷۹۰
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۲ - 04August 2022

باید توانمندی‌های حوزه صنعت دفاعی را توسعه دهیمبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین «سید محمدرضا میرتاج‌الدینی» نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه قابلیت‌های وزارت دفاع در تولید و اقتصاد دانش بنیان، اظهار داشت: در نمایشگاه صنایع غیردفاعی وزارت دفاع، در واقع شرکت‌های صنعتی و دانش بنیان تحت شمول وزارت دفاع، آثار، خدمات، تولیدات و فناوری‌هایشان را به نمایش گذاشتند که بسیار مایه افتخار است.

حجت‌الاسلام میرتاج‌الدینی ادامه داد: این شرکت‌ها در هر عرصه‌ای که ورود کرده‌اند، نیاز اصلی را شناسایی و آن را تولید کرده‌اند. در حوزه انرژی، در حوزه سنسور‌های حرارتی، نوری، لیزرها، مخازن و یا پمپ‌های ویژه برای به روز کردن و استفاده صیانتی از چاه‌های نفتی، همینطور برای به روز کردن و فعال کردن چاه‌های فرسوده نشان می‌دهد که چهره‌های نخبه و دانشمند در این شرکت‌ها فراوان هستند و باید از آن‌ها حمایت و پشتیبانی شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این شرکت‌ها به راحتی می‌توانند نیاز‌هایی که از خارج از کشور تهیه می‌شود را تولید کنند. در یکی از غرفه‌ها تراشه‌های هوشمند را دیدم که توانمندی بسیار بالایی ست. این شرکت همه کارت‌های موردنیاز کشور مثلاً بازوبندی که سازمان حج برای حجاج نیاز دارد و یا پابند زندانیان که سازمان زندان‌ها به آن نیاز دارد، تراشه‌ها و کارت‌های هوشمند را می‌تواند تولید کند و باید از این مجموعه‌ها حمایت کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مجلس برای نزدیک کردن صنایع دفاعی به صنایع دیگر برنامه‌ای دارد، گفت: در همه کشور‌ها معمولاً رشد و پیشرفت صنعت از صنعت دفاعی آغاز می‌شود. ما باید این توانمندی‌های حوزه صنعت دفاعی را توسعه دهیم و آن را به روز و دانش بنیان کنیم. مجلس پشتیبان معنوی و حقوقی این حرکت علمی و دانش بنیان است و از لحاظ تأمین اعتبار بودجه هم همیشه پشتیبان بوده است.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها