به روز شده در: ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶
با موضوع دفاع مقدس؛
شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای مجوز ساخت بازی "شجاعان" با موضوع حماسی و دفاع مقدس را صادر کرد.
کد خبر: ۵۴۲
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۸:۳۳ - 17June 2013

بازی رایانه‌ای

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، این شورا پس از بررسی طرح ساخت بازی رایانه ای "شجاعان"  به نویسندگی "سیاوش زرین آبادی" و "علیرضا رنجبر" با مجوز تولید آن موافقت کرد.

سبک اصلی بازی، حادثه ای تیراندازی سوم شخص و پروازی و سبک های فرعی آن ماجرایی، حل معما و بازی نقش است. رده سنی بازی،  + 12 پیش بینی شده است.

بازی شجاعان دارای 7 مرحله اصلی بوده که هر مرحله به صورت 3 تا 4 بخش اصلی است و در مجموع حدود 23 بخش قابل بازی را فراهم می سازد. بخش های هر مرحله در جهت داستان و ماموریت اصلی همان مرحله است. زمان کلی بازی بر اساس استانداردهای بازی سازی در سطح سختی نرمال حدود هفت و نیم ساعت خواهد بود که با افزایش سطح سختی به انتخاب بازیکن،  این زمان افزایش خواهد یافت.

عده ای از خلبانان زبده هوانیروز در پایگاهی نزدیک مرز مستقر می شوند. تا در عملیات های گوناگون شرکت کنند. این ماموریت ها شامل شناسایی، اسکورت و پشتیبانی، دفاع از مواضع خودی و حمله به مواضع استراتژیک دشمن برای جلوگیری از حملات آینده آنهاست. در این میان بازیکن در نقش خلبان و کماندوهای گوناگون وارد میدان شده و با هدایت انواع بالگردهای مورد استفاده کشورمان در جنگ تحمیلی و با حل معماهای مختلف و درگیریهای زمینی به مقابله با دشمنان می پردازد.

بنا بر گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، براساس اعلام شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی های رایانه ای، پروانه ساخت صرفا یک مجوز اولیه برای تولید بازی بوده و تأیید توانایی متقاضی در تولید محصول نیست. بنابراین پس از تولید، اخذ پروانه مالکیت و مجوز انتشار الزامی است.

متقاضیان دریافت پروانه تولید «بازیهای رایانهای» می توانند به وب سایت معاونت نظارت و ارزشیابی بنیاد ملی بازی های رایانه ای به نشانیwww.ebazi.org مراجعه و نسبت به دریافت و تکمیل فرمهای مربوطه اقدام کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها