به روز شده در: ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۸
با حکم وزیر فرهنگ؛
محمود شالویی با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان رییس جدید انجمن آثار و مفاخر فرهنگی انتخاب شد.
کد خبر: ۵۴۴۹۵۰
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۷ - 12September 2022

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی احکام جداگانه‌ای اعضای جدید هیات مدیره و رییس جدید انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور را منصوب کرد.

بر همین اساس وزیر فرهنگ طی احکام جداگانه ای آقایان حجت‌السلام و المسلمین عبدالحسین خسرو پناه، مهدی جمالی نژاد، مهدی محقق، حسن بلخاری قهی و محمود شالویی را به عنوان اعضای جدید هیات مدیره جدید این انجمن منصوب کرد.

همچنین در همین راستا محمود شالویی نیز با حکم وزیر فرهنگ به عنوان رییس جدید انجمن آثار و مفاخر فرهنگی انتخاب شد.

در متن حکم محمدمهدی اسماعیلی خطاب به محمود شالویی آمده است:

«جناب آقای محمود شالویی

نظر به مراتب علمی و تجارب طولانی جناب­عالی در زمینه پژوهش و تحقیق و مدیریت موفق مجموعه های فرهنگی و ادبی و هنری و با عنایت به یازدهمین مصوبه هیأت امنای انجمن مورخ 19/6/1401 و به موجب این حکم به عنوان «مشاور وزیر،عضو هیأت مدیره و رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی » منصوب می­ شوید.

امید است با اتکال به خداوند قادر متعال و با مشی فرهنگی و خردمندانه ای که از آن بهره مند می باشید، و با امعان نظر به اهداف و وظایف آن انجمن وزین در جهت معرفی چهره های درخشان علمی و فرهنگی و ادبی و هنری ایران اسلامی در سطح ملی و جهانی مساعی خویش را بکار بندید و در این راستا به ایفای موارد ذیل نیز اهتمام ورزید:

1- برگزاری شایسته آیین بزگداشت و تکریم و تجلیل از مفاخر ارجمند این مرز و بوم

2- برنامه ریزی برای همکاری مشترک با کشورهایی که در خصوص گرامیداشت برخی از مفاخر بدلیل تعلقات آنها اعلام آمادگی و ابراز علاقه می نمایند

3-چاپ و انتشار آثار برجسته مفاخر

4- تلاش برای احیای کلیه مسئولیت های انجمن بویژه در امر ساخت و ساز و مرمت بناهای یادبود
موفقیت روزافزون جناب­عالی را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحقق اهداف دولت مردمی، در سایه توجهات حضرت ولی عصر(عج) و رهبری حکیمانه حضرت آیت اللّه العظمی امام خامنه‌ای (مدظله­ العالی) از خداوند متعال خواستارم.

بر خود لازم می دانم از همکاری هیأت مدیره محترم پیشین و تلاش های ارزشمند جناب آقای دکتر بلخاری در دوره مسئولیت ایشان قدردانی نمایم.

ریاست هیات امنای انجمن آثار و مفاخر فرهنگی بر عهده رییس جمهور است.

لازم به ذکر است، معرفی و بزرگداشت عالمان و متفکران عرصه فرهنگ و تمدن ایران و اسلام، برگزاری مجامع تحقیقی و کمک به ساختن بناهای یادبود، مشارکت موثر در سمینارها، مجامع و نمایشگاه‏‌های فرهنگی مهم و حمایت از پدیدآورندگان آثار فرهنگی و علمی ارزنده بخشی از وظایف ذاتی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی محسوب می‌شود.»

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار