به روز شده در: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۷
بابت تبریکِ نابه‌جا؛
تماس تلفنی رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و تبریک سال نو عبری به او، باعث خشم و انتقاد کاربران فلسطینی در شبکه‌های اجتماعی شد.
کد خبر: ۵۴۷۶۶۴
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۲ - 27September 2022

محمودعباس دوباره خشم فلسطینی‌ها را برانگیختبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، پس از آن که «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، سال نو عبری را به «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تبریک گفت، وضعیتی پر از خشم توسط کاربران فلسطینی بر شبکه‌های اجتماعی حاکم شد؛ آن‌هم در زمانی که هجوم شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی در حال افزایش است.

براساس گزارش پایگاه خبری «عربی۲۱»، امروز و همزمان با سال نو یهودیان تجاوزات اشغالگران علیه مسجدالاقصی افزایش یافته و سازمان‌ها و گروه‌های یهودی افراطی فراخوان خود را برای انجام بزرگ‌ترین حمله علیه مسجدالاقصی در فصل تعطیلات یهودیان، اعلام کرده‌اند.

«صالح النعامی» کارشناس مسائل رژیم صهیونیستی، در توئیتی درباره تبریک عباس به گانتز که به گفته وی «ماشین کشتار صهیونیست‌ها علیه مردم فلسطینی را به راه انداخته است» نوشت: «این پاداش جنایات امروز صهیونیست‌ها در الاقصی است؛ این همان عباسی است که دو روز پیش در سازمان ملل سخنرانی کرد و به اسرائیل حمله کرد».

«یاسر الزعاتره» نویسنده فلسطینی نیز نوشت: «در حالی که ارتش او (گانتز) مسجد الاقصی را سرکوب و از گله‌های شهرک‌نشینان را محافظت می‌کرد، رئیس تشکیلات و سازمان آزادی‌بخش و جنبش "فتح" به تبریکی از راه دور فرستاد تا بهانه‌ای برای بستن مسجد ابراهیمی در الخلیل و حمله به مسجدالاقصی باشد، ما چه بگوییم؟!»

«رامیا آل ابراهیم» مجری شبکه المیادین با هشتگ «#سران_شرم» در توئیتر نوشت: «در تماس تلفنی بین آن‌ها و در حاشیه هماهنگی‌های امنیتی که پایان یافت و یک روز پس از هجوم گله‌های شهرک نشینان به مسجد الاقصی با حمایت و تهاجم نیرو‌های رژیم اشغالگر مستقر در آن‌جا، محمود عباس، سال نو عبری را به بنی گانتز، وزیر امنیت اسرائیل تبریک گفت... به خدا».

این واکنش‌ها در حالی انجام می‌شود که منابع صهیونیستی گزارش دادند «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز (سه‌شنبه) با «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تلفنی گفتگو کرده است.

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» نوشت که هدف از تماس تلفنی عباس با گانتز، تبریک سال نو عبری بود، اما دو طرف در این تماس تلفنی به بررسی وضعیت امنیتی کرانه باختری و تقویت هماهنگی امنیتی بین تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی پرداختند.

این رایزنی تلفنی در حالی صورت گرفته که همزمان با تشدید عملیات‌های مقاومتی فلسطینیان، نهاد‌های امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری و قدس اشغالی به حال آماده‌باش درآمده و حدود ۲۵ گردان نظامی در نقاط تماس مستقر شده‌اند.

پیش از این، منابع امنیتی در تل‌آویو گزارش دادند که مسئولان رژیم اشغالگر صد‌ها افسر و نیروی پلیس و گارد مرزی را در شهر قدس اشغالی به ویژه بخش قدیمی این شهر و نقاط درگیری با فلسطینیان، مستقر کردند تا به ادعای آن‌ها امنیت شهرک‌نشینانی که قصد عزیمت به قدس اشغالی و مسجدالأقصی در ایام اعیاد یهودی را دارند، تأمین کنند.

پایان پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها