به روز شده در: ۱۸ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۲
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران عنوان کرد؛
حجت‌الاسلام «حیدری جناسمی» از توزیع ۶۱۷ بسته آموزشی به برکت موقوفه میرزا مهدی اشرفی در قالب طرح مهر تحصیلی در شهرستان بهشهر خبر داد.
کد خبر: ۵۴۷۹۳۶
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۷ - 28September 2022

توزیع ۶۱۷ بسته آموزشی در قالب طرح «مهر تحصیلی» در شهرستان بهشهربه گزارش دفاع‌پرس از ساری، حجت‌الاسلام «ابراهیم حیدری جناسمی» مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران امروز در آئین توزیع ۶۱۷ بسته کمک تحصیلی بین دانش آموزان نیازمند مازندران که به میزبانی شهرستان بهشهر برگزار شد، اظهار داشت: استان مازندران دارای یک هزار و ۳۶۱ امامزاده، حدود ۱۵ هزار موقوفه و ۲۱۵ هزار رقبه است و جزو استان‌های برتر کشور به شمار می‌رود و به همین‌خاطر از آن به‌عنوان دیار علویان یاد می‌شود.

وی افزود: مازندران دارای ۱۶۷ رقبه درمانی، بیش از ۲۸ هزار رقبه کشاورزی، ۴۱۸ رقبه آموزشی، حدود ۱۴ هزار رقبه تجاری، ۱۳۸ هزار رقبه مسکونی، بیش از یک هزار رقبه خدماتی و ۲۲۷ رقبه با کاربری تاسیسات زیربنایی مانند راه، خیابان و... است که از نظر تنوع در نیات از وضعیت مطلوبی برخوردار است.

حجت الاسلام حیدری جناسمی با اشاره به نقش روحانیت در ترویج سنت حسنه وقف، گفت: بیش از ۷۲۴وقف توسط روحانیون و علما استان انجام شده است.

این مسئول با بیان اینکه بخشی از هزینه‌های درمانی استان در راستای اجرای امینانه نیات موقوفات تامین می‌شود، تصریح کرد: تاکنون از محل عوائد موقوفات تجهیزات درمانی مانند دستگاه الکترو سرجری، دستگاه برونکوسکوپ، دستگاه پمپ سرم، دستگاه دیالیز، دستگاه ونتیلاتور، دستگاه سونوگرافی، دستگاه آر  اُ (R O) تصفیه آب دستگاه دیالیز، خودروی آمبولانس، ۷ دستگاه سرمایشی، دستگاه ام آر آی، دستگاه اکسیژن‌ساز و... به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال برای بیمارستان‌های استان خریداری و با پرداخت بخشی از هزینه درمان، بیش از ۵۰۰ بیمار نیازمند را از بیمارستان‌ها ترخیص کرده است.

وی با بیان اینکه شیمی درمانی تاکنون فقط در بابلسر انجام می‌شد، اما به برکت موقوفات استان اکنون در بیمارستان امام خمینی (ره) ساری بیماران از خدمات شیمی درمانی بهره مند می‌شوند، گفت: مجهز‌ترین مدرسه فنی و حرفه‌ای استان مازندران به برکت موقوفه علی نقی کنی در شهرستان قائم شهر ایجاد شده و دختران این سرزمین در آن جا کسب علم و مهارت می‌کنند.

حجت الاسلام حیدری جناسمی با بیان اینکه این مدرسه به تجهیزات روز مجهز است، افزود: اوقاف صرفا در بحث فرهنگی و عزاداری کار نمی‌کند. حمایت از تولید در بخش کشاورزی یکی از برنامه‌های اوقاف مازندران به‌شمار می‌رود.

وی گفت: همچنین فعالیت در حوزه‌های علمی و پژوهشی یکی از اهداف اوقاف مازندران در سال‌های اخیر به‌شمار می‌رود که بخشی از کتاب‌های حوزه‌های علمیه استان از محل عوائد موقوفات استان تامین می‌شود.

حجت الاسلام حیدری جناسمی از توزیع ۶۱۷ بسته آموزشی به برکت موقوفه میرزا مهدی اشرفی در قالب طرح مهر تحصیلی در شهرستان بهشهر خبر داد و بیان داشت: این بسته‌ها از محل عوائد موقوفات خریداری شده و امروز طی یک مراسمی بین دانش‌آموزان کم‌برخوردار توزیع شده است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار